Napadení

Vrať se do své země, křičela žena na seniora (91). Zmlátila ho cihlou

Žena napadla na ulici staršího muže
Zdroj: facebook
Téma:

Americká policie vyšetřuje brutální útok, jehož obětí se v Los Angeles stal 91letý přistěhovalec z Mexika. Podle svědků na něho zaútočila jedna z místních žen betonovou cihlou a následně se k útoku přidala také skupina mladíků. Muž skončil v nemocnici s rozbitou lícní kostí a zlomenými žebry.

91letý Rodolfo Rodrigueze se minulý týden vydal navštívit svou rodinu do Willowbrook v Kalifornii. Každý den po obědě vycházel na krátkou procházku po okolí. Ta se mu však minulou středu stala osudnou. Podle svědků celého incidentu na chodníku nechtěně vrazil do mladé dívky. Její matka se však na něho obořila.

 

Žena na seniora zaútočila a udeřila ho betonovou cihlou do obličeje. Během celého útoku na něho křičela, aby se "vrátil zpátky do své země.“

 

"Snažila jsem se mu pomoci, ale žena začala vyhrožovat také mě," uvedla pro deník The Washington Post svědkyně Misbel Borjasová. Svědkyně ženu s dítětem alespoň vyfotografovala a následně zavolala na 911.

 

 

K útočnici se brzy připojila také skupina mladíků, kteří Rodrigueze obvinili, že se malou dívku snaží unést. Kopali do něj, i když už ležel na zemi, a šlapali mu na hlavu.

 

 

Celým případem se nyní zabývá policie, která pátrá po útočnici a skupině mladíků. Podle statistik zveřejněných americkými médii vzrostl v loňském roce počet násilných činů spáchaných proti hispánské populaci v Kalifornii o více než 50 procent.

Související témata:
ls TN.cz