galerie nejhorší zločinci

Brutální vraždy, ukradené miliony: Toto jsou nejhledanější muži světa

Hledaní muži
Zdroj: FBI
Téma:

Na jejich hlavy jsou vypsané milionové odměny, přesto už několik let utíkají spravedlnosti. Nejhledanější zločinci ze seznamu FBI mohou být kdekoli. Chodí mezi lidmi a možná páchají další zlo. Neviděli jste je někdy?

Philip Patrick Policarpio

 

FBI nabízí odměnu 100 tisíc dolarů každému, kdo má informace vedoucí k dopadení odsouzeného zločince Philipa Patricka Policarpia. Policarpio má na svědomí vraždu těhotné přítelkyně a jejího nenarozeného miminka. Může být pod vlivem drog a navíc ozbrojený, varují bezpečnostní složky.

 

Luis Macedo

 

Stejnou odměnu vypsali vyšetřovatelé za informace o Luisovi Macedovi, který je spojován s brutální vraždou 15letého chlapce v Chicagu. Na toho se podle všeho vrhli členové gangu Latin Kings poté, co odmítl ukázat znak skupiny. Zmlátili ho, střelili a upálili. Macedo měl být "hlavou" celé akce. Je možné, že se nyní zdržuje v Mexiku, ačkoli jeho poslední adresa byla v Oak Lawnu v Illinois.

 

GALERIE: Hledaní muži

1
/
10
Zdroj: FBI
Hledaní muži - ALEXIS FLORES

 

Jason Derek Brown

 

Obrovský zájem mají vyšetřovatelé i na chycení Jasona Browna, za jehož dopadení nabízejí výměnou hned 200 tisíc dolarů. Brown je obviněný z vraždy a ozbrojené loupeže ve Phoenixu. V roce 2004 údajně přepadl obrněný vůz, zastřelil dozorce a utekl s penězi. Může být ozbrojený a prakticky kdekoliv - od Kalifornie a Arizony až po Francii či Mexiko.

 

Brown měl přitom nakročeno k tomu stát se úspěšným podnikatelem. Vystudoval na magistra, je vášnivým sportovcem (miluje golf, snowboard, lyže, adrenalinové jízdy na kole), často vymetá noční kluby a rád se chlubí svými auty, loděmi, aj.

 

 

Victor Manuel Gerena


Milion dolarů nabízí FBI za informace vedoucí k dopadení nebezpečného zločince Victora Gereny. Po muži se pátrá v souvislosti s ozbrojenou loupeží z roku 1983, během které zmizelo sedm milionů dolarů - a to přímo z bezpečnostní agentury v Connecticutu. Gerena vzal údajně dva rukojmí z řad zaměstnanců, nasadil jim želízka a vpíchl jim do těla neznámou látku, kterou je zneškodnil.

 

Eduardo Ravelo

 

Šéf nejvyhlášenějšího mexického vězeňského gangu Eduardo Ravelo je hledaným mužem číslo pět. Na svém kontě má vydírání, praní špinavých peněz nebo obchodování s tvrdými drogami. Jako hlava vězeňského gangu Barrio Azteca, dával jeho členům nejrůznější rozkazy - od distribuce drog po nájemné vraždy. Odměnou za jeho dopadení je 100 tisíc dolarů. Ravelo dost možná podstoupil plastickou operaci a změnil si otisky prstů.

 

Fidel Urbina

 

Téměř 30 let pátrá FBI po násilníkovi z Chicaga, který brutálně znásilnil a zbil dvě ženy - jednu z nich dokonce uškrtil a její tělo pak spálil v kufru auta. Odměna za informace vedoucí k jeho dopadení je 100 tisíc dolarů.

 

 

 

William Bradford Bishop (mladší)

 

Za mříže by vyšetřovatelé rádi dostali i rodáka z Pasadeny, který měl v roce 1976 ubít k smrti 37letou manželku, 68letou matku a své tři syny (5, 10 a 14 let). Těla převezl z Marylandu do Kolumbie, kde je spálil v mělkém hrobě.

 

Bishop miluje přírodu - rád podniká výlety,kempuje, chodí na ryby, lyžuje, plave a řídí motorky. Také je amatérským pilotem - létat se učil v africké Botswaně. Vystudoval na Yalu a získal magisterský titul z italštiny na škole ve Vermontu. Je výbušný a často trpí depresemi, kvůli kterým se dříve dostal do péče psychiatrů.

 

Robert William Fisher

 

Robert Fisher je podezřelý ze zabití své manželky a dvou dětí. Po vraždě údajně vyhodil do vzduchu i dům v Arizoně, kde bydleli. Na jednom zubu má zlatou korunku, nápadná je i jeho přehnaně vzpřímené držení těla, způsobené úrazem páteře.

 

 

Alexis Flores

 

Únosce a vraha pětileté holčičky z Filadelfie hledá FBI už od roku 2000, kdy se našlo bezvládné tělo děvčátka. Holčička byla dlouho pohřešovaná, příčinou smrti je uškrcení. Flores má vazby na Honduras.

 

Yaser Abdel Said

 

Do TOP 10 nejhledanějších utečenců se řadí i Yaser Said z Texasu, který je podezřelý z vraždy dvou nezletilých dcer. Dívky zemřely na mnohočetná zranění způsobená střelnou zbraní. "Vždy nosí tmavé sluneční brýle, jak uvnitř, tak venku," informuje FBI. Said se narodil v Egyptě, je vášnivým kuřákem a miluje psy - hlavně německé ovčáky. Téměř jistě má u sebe zbraň. 

lud TN.cz