KOŘENÍ

Budoucnost je tady! Tyhle brýle jsou jako z jiného světa

Téma:

Připravte se na žhavou novinku ze světa technologií, která vyrazila dech nejednomu IT nadšenci. Na světě jsou brýle, které jakoby vypadly ze scénářů scifi filmů. Brýle HoloLens dokážou kombinovat reálné prostředí s neexistujícími předměty rozšířené reality, které může nositel otáčet a dotýkat se jich. Druhou generaci revolučního vynálezu představili vědci na veletrhu v Barceloně.

Když se v roce 2015 poprvé objevily brýle Hololens, znamenalo to do té doby nepředstavitelný převrat. Nyní Microsoft představil jejich druhou generaci, která má dvakrát větší zorné pole.

 

V rohu u každého oka se ukrývá speciální kamera, která dokáže promítat obraz v reálném čase. To znamená, že před vámi vyvstávají virtuální předměty, které můžete různě otáčet, nebo posouvat dle potřeby. Zůstávají zavěšené v prostoru, nebo cestují s vámi po místnosti.

 

 

Hologramy se tak stávají další dimenzí prostoru, o kterou se můžete pomocí aplikací dělit s kýmkoliv na planetě.

 

 

Brýle naplno využívají nonstop propojený online svět technologií, expert i z druhé strany zeměkoule může na dálku snadno pomoci s tím, kde se co má opravit a uživatel s Hololens TWO přesně uvidí v rozšířené realitě, o jaké místo jde.

Obrovskou budoucnost má podle vývojářů tato hračička na poli designu, stavitelství nebo lékařství.

 

 

Více reportáží z pořadu Koření najdete ZDE. 

Související témata:
frm TV Nova