Jihomoravský kraj

Brzdil jsem i očima, popsal hrůzný zážitek muž! Málem jej smetl autobus

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 14. 10. 2019
Téma:

O velkém štěstí může mluvit řidič osobního auta, který v pátek vyrazil na chalupu s rodinou. Když projížděl jihomoravským městysem Nedvědice, z protisměru se v zatáčce vyřítil linkový autobus, který jej málem smetl!

Konec pracovního týdne pro mnoho Čechů znamená výlet na chalupu. Podobně to měl i jeden ze čtenářů TN.cz, který na víkend vyvezl svoji rodinu.


Když kolem půl čtvrté odpoledne projížděl městysem Nedvědice v okrese Brno-venkov, málem se srazil s projíždějícím linkovým autobusem. Vše zachytila jeho palubní kamera.


Na záznamu je vidět, že autobusák chtěl předjet malé nákladní auto, nevybral si ovšem ten nepřehlednější a nejširší úsek. Náklaďák, aby se vyhnul srážce, vyjel mimo silnici, a i tak to bylo hodně natěsno.

 


Ze silnice musel částečně vyjet i autor videa. "Kdybych nesjel metr ze silnice, už bych nechodil. Brzdil jsem i očima. Bylo vidět, že v autobuse sedělo několik cestujících," popsal hrůzný zážitek muž.

 

Redakce TN.cz oslovila dopravní společnost, pod jejímž logem autobus jel, ohledně vyjádření k situaci. Zatím nikdo nereagoval.
 

Máte-li záběry nevhodného chování na silnici, pošlete nám je na zpravy@nova.cz

TN.cz