největší změny

Brzy začnou platit nové jízdní řády, ČD chystají řadu změn! PŘEHLED

České dráhy
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12. 12. 2020 19:50
10.12. 2020 5:40
Téma:

Už od neděle začnou platit nové jízdný řády Českých drah pro rok 2021, společnost zveřejnila seznam menších i větších změn ve všech krajích. V některých dojde k posílení dopravy, jinde se počítá s výlukami, kvůli kterým dojde k výrazným změnám i zavedení náhradní autobusové dopravy. Některé vozy také čeká výrazná modernizace. V některých krajích stále platí bezpečnostní opatření, kvůli kterým jsou určité spoje omezeny.

Změny v jízdních řádech České dráhy (ČD) oznámily ve všech krajích. Nové jízdní řády pro rok 2021 začnou platit od neděle 13. prosince, řídit se podle nich budou moci lidé většinou až do 11. prosince 2021.

 

Už začátkem prosince společnost ČD informovala o změnách v dálkové dopravě. V té dojde jen k menším úpravám, většina spojů zůstává beze změn. Dráhy upravují zejména nabídku vlaků do Polska. Přibude nový přímý spoj z Bohumína do polského Lublinu a vlaky EC Cracovia Praha – Krakov budou nově prodloužené až do Přemyšle nedaleko polsko-ukrajinské hranice.

 

"V novém jízdním řádu denně zajistíme v průměru zhruba 6 900 vlaků. V dálkové dopravě pojede téměř 500 spojů, které každý den ujedou přibližně 106 tisíc kilometrů. To je podobná vzdálenost, jako kdyby dvaapůlkrát každý den objely Zemi podél rovníku. U této statistiky uvažujeme tzv. plný jízdní řád, zahrnuje tedy veškeré spoje, které pojedou po uvolnění všech omezení spojených s epidemií COVID-19," sdělil Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod.

 

 

"Vzhledem k tomu, že stále platí některá omezení proti šíření koronaviru, na vybraných vnitrostátních i mezistátních linkách budou některé spoje omezené i ve druhé polovině prosince. Detaily k obnovování provozu budeme podobně jako v předchozích týdnech průběžně upřesňovat podle vývoje situace," doplnil Ješeta.

 

V souvislosti s epidemickou situací a nižší mobilitou obyvatel bude většina omezení dálkových vlaků ČD, která začala platit během podzimu, pokračovat i po změně jízdního řádu 13. prosince 2020, a to do odvolání.

 

Na hlavní změny v jízdních řádech v Plzeňském kraji se můžete podívat na další stránce.

 

1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
TN.cz