NAPŘÍMO

Ivan Bartoš: Nevidím důvod ostříhat si dredy, i kdybych byl premiérem

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 6. 4. 2021 17:18
17.3. 2021 10:22
Téma:

Hostem středečního Napřímo, pořadu TN.cz, byl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Moderátorce Báře Divišové řekl například, že i kdyby se v budoucnu stal předsedou vlády, nenechal by si ostříhat dredy.

Na otázku, jestli by si jako možný budoucí premiér nechal ostříhat dredy, řekl Ivan Bartoš, že k tomu nevidí důvod.

 

"Neplánoval bych žádné výrazné změny nebo změny vizáže. Je to účes, jako mají některé ženy například trvalou nebo mikádo. Nikdy jsem neměl problém s tím, že mám na hlavě dredy. To je nějaký virtuální problém, který si myslím, nemusím řešit," konstatoval.

 

 

Ivan Bartoš bude ve středu večer jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) mimo jiné o pohybu obyvatel mezi okresy. Uvítal by, kdyby se omezení rozvolnilo i mimo obec, nejlépe na celý okres. "Pohyb v přírodě je pro imunitu důležitý a ne každá obec má to štěstí, že na jejím území je možnost jít do přírody," řekl v pořadu TN.cz Napřímo.

 

Ohradil se proti tomu, aby premiér Andrej Babiš (ANO) neustále zasahoval do různých problémů, přestože k tomu nemá náležitou odbornost. "Ukázalo se to například u jeho vyjádření k maturitám," připomněl Ivan Bartoš.

 

 

Velkým přínosem by se podle Bartoše stalo, kdyby zavádění restriktivních opatření bylo průhlednější. Kdyby bylo jasně dáno, za jakých okolností a co přesně se změní. "Rád bych také viděl, jak jsou která opatření účinná," vypočítal nedostatky.

 

Ke středečnímu jednání sněmovního ústavně-právního výboru o volebním zákonu poznamemnal, že by se mu líbilo, kdyby se v režimu 14 krajů rozhodovalo o rozpočítání hlasů ve dvou skrutiniích. Vymezil se proti návrh poslance Marka Bendy (ODS), aby o konkrétním obsazení poslaneckých lavic rozhodovali představitelé stran.

 

Poslechněte si rozhovor i jako podcast! Najdete ho v aplikaci Spotify, Apple Podcasty nebo Google podcasty.

 

To nejdůležitější z rozhovoru shrnula TV Nova v reportáži:

TN.cz