Publikováno 10. 1. 2017
Dozvíme se brzy

Bude Zeman znovu kandidovat? Z Hradu přišla jasná zpráva

Prezident Zeman
Zdroj: ČTK
Bude Zeman znovu prezidentem?

Bude Miloš Zeman znovu kandidovat? Odpovědi se prezident dlouho vyhýbal, své rozhodnutí ale oznámí už brzy. Podle hradního mluvčího to prozradí na tiskové konferenci 10. března.

"V tuto chvíli plánujeme zásadní tiskovou konferenci pana prezidenta na 10. března. Datum potvrdíme s dostatečným předstihem," uvedl mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček.

 

Už dříve Hrad potvrdil, že prezident případnou kandidaturu oznámí na jaře - kolem 8. března, kdy slaví výročí inaugurace. Do funkce byl Zeman zvolen na začátku roku 2013, jeho mandát vyprší v březnu 2018.

 

 

Většina Zemanových blízkých si myslí, že bude znovu kandidovat. Spekulují o tom i některá média, která ale zároveň zpochybňují prezidentův zdravotní stav. Otázkou také zůstává, zda by Zemana navrhla nějaká politická strana, nebo by musel nasbírat 50 tisíc podpisů pod petici.

 

Kandidaturu na prezidenta zatím oficiálně oznámil lékař a aktivista Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek a textař Michal Horáček. Právě on by se podle politologů mohl stát Zemanovým nejsilnějším protivníkem.

epa TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34201 lidí.