video Dojemné vystoupení

Budete mít na krajíčku! Holčička s autismem zpívá Hallelujah

Téma:

Desetiletá Kaylee trpí autismem a ADHD. V krku má však zlato, proto na vánoční besídce zazpívala se svými spolužáky sólo vánoční klasiky, písně Hallelujah. Vystoupení vzbudilo velký ohlas a dohnalo nejednoho dospělého k slzám.

Kaylee navštěvuje speciální školu v irském Donaghadee. Už ve čtyřech letech v ní učitel hudební výchovy viděl talent. „Kaylee je velice tichá a plachá, ale když otevře pusu a začne zpívat, je to něco neuvěřitelného,“ řekl pro web BelfastLive ředitel speciální školy Colin Millar.


Díky hudebnímu talentu vybrali Kaylee spolu s dalšími šesti žáky se speciálními potřebami, aby vystoupili na školní vánoční besídce. Kaylee ale onemocněla, a tak vysoupit nemohla. Už před nemocí naštěstí stihla škola dívku natočit, jak zpívá se zbytkem školy biblickou verzi jednoho z nejznámějších vánočních hitů Hallelujah.

  


Video se promítalo na besídce a u žádného dospělého nezůstalo oko suché. "Možná je jen dítě, ale už nyní má úžasný hlas. Když jsem ji slyšel zpívat Hallelujah, zježily se mi chlupy na zádech a na krku a opravdu mi málem ukápla slza," řekl jeden z návštěvníků vánoční besídky.


Ředitel školy nyní doufá, že dívce bude poskytnutá speciální péče, aby se z ní mohla i přes nepříznivou diagnózu stát hudební hvězda.

TN.cz / nor