Příběhy obětí

Budoucí olympionik i kamarádky: Střelec na Floridě zabil 14 dětí

Oběti střelby ve škole na Floridě
Zdroj: facebook
Mezi oběťmi masakru je čtrnáct dětí
Téma:

Americká média zveřejnila identitu a fotografie sedmnácti obětí masakru na střední škole v Parklandu. Střelným zraněním podlehlo čtrnáct studentů a tři učitelé. Úřady zatím jejich totožnost ani jména nepotvrdily.

Mezi oběťmi řádění Nikolase Cruze je podle deníku Miami Herald čtrnáct dětí. Jejich bývalý spolužák, který byl vyloučen z kázeňských důvodů, vtrhnul do školy s automatickou puškou a za sebou nechával bezvládná těla a chaos.

 

První jmenovanou obětí byla 14letá Jamie Guttenbergová, kterou rodiče a přátelé popsali jako nesmírně milou a obětavou dívku. Její bratr Jesse masakr přežil a dostal se ve zdraví domů. I její 15letá kamarádka Gina Montaltová při útoku zemřela. O rok méně bylo i třem dalším obětem - Martinu Duqueovi, Alexu Schachterovi a Alaině Pettyové.

 

Jen patnáct bylo Lukeu Hoyerovi, Peteru Wangovi a Alysse Alhadeffové, o jejíž smrti informovala na sociální síti její matka. "Poslala jsem si do školy, kde ji střelili a zabili. Byla talentovanou fotbalistkou, byla chytrá a skvěle psala, veřila, že lidé jsou v jádru dobří," popsala Alyssina matka.

 

GALERIE: Oběti střelby ve škole na Floridě

1
/
17
Zdroj: facebook, twitter
Oběti střelby ve škole na Floridě - 5 ; Jaime Guttenbergová (14)

 

I 18letý Nicholas byl nadaným sportovcem, který měl podle trenérů šanci dostat se na olympiádu v Tokiu v roce 2020. Podle přátel nebyl jen talentovaným plavcem, ale také skvělým člověkem, který je vždy podržel.

 

 

Při masakru zemřela i 16letá Carmen Schentrupová, 17letí Helena Ramseyová a Joaquin Oliver a 18letá Cara Loughranová. Mezi oběťmi jsou také tři učitelé - tělocvikář a trenér Aaron Feis, který bránil děti vlastním tělem, kouč atletiky Chris Hixon a zeměpisář Scott Beigel.

 

Policie obvinila ze sedmnácti vražd 19letého Nikolase Cruze. U soudu se k činu přiznal. Po středeční střelbě zůstává v nemocnicích třináct zraněných, dva z nich jsou stále ve vážném stavu.


Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě:

epa TN.cz