Prezidentský dům

Budoucí sídlo Miloše Zemana mění podobu! Co vadí sousedům?

Petra Staňová
Petra Staňová
27.3. 2021 5:45
Téma:

Už to bude rok, co prezident Miloš Zeman začal se stavbou nového rodinného sídla v Lánech. V téhle fázi je hotová hrubá stavba a střecha. Jenže s tím, jak dům roste, se objevují první problémy, které by mohly dělat neplechu v sousedských vztazích.

Miloš Zeman koupil pozemek o rozloze tisíc metrů čtverečných za 2,5 milionu korun a spekulovalo se o tom, že by dům mohl být postaven už koncem roku 2020.

Jenže v tuhle chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by hlava státu na nový domov pospíchala. V pátek dopoledne nebyly na staveništi po dělnících ani památky a podle sousedů je to celkem pravidlo. Navíc se změnila charakteristika stavby.

 

V květnu loňského roku okomentoval typ stavby prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček následovně: „Pan prezident rozhodně netoužil po tom, aby byla vybudována nějaká vila nebo rodinný domek. Bungalov se ukázal jako vysoce optimální a je to pro pana prezidenta velmi komfortní ubytování a velmi komfortní ubytování pro celou rodinu."

 

Jak je vidět na první pohled, Miloš Zeman ze svého záměru ustoupil. Bungalov je totiž ve své definici přízemní dům, nikoliv patrový. A stavba v Lánech se tyčí do výšky a už teď má zřetelné poschodí.

 

 

V těsné blízkosti stavby stojí dva rodinné domky, ale jen jeden je zatím zabydlený. Nejvíc sousedy zatím trápí rozloha Zemanova sídla, které sahá těsně k jejich plotu a vrhá jim stín téměř na celý pozemek.


Rodině se už ale podařilo navázat osobní kontakt s prezidentským párem, který jezdí stavbu příležitostně kontrolovat. Názory dalších obyvatel Lán na stěhování prezidenta Zemana se zatím různí.

 

"Už to tady hlídají a vyslýchají nás, kam jdeme, vůbec se na to netěším," rozlítila se postarší paní.

 

My jsme tady vždycky měli přátelské vztahy, tak věřím, že to tam bude i potom, co se přistěhují." podělila se o názor obyvatelka Lán.

 

 

Z příjezdové cesty nevypadá sídlo Miloše Zemana nikterak výjimečně. Zahrada je ukrytá za domem a patrová obytná část s garáží působí ve stísněném prostoru větší, než ve skutečnosti je.

 

I když je na domku ještě hodně práce, už teď je jasné, že k Pražskému hradu nebo zámečku v Lánech bude mít hodně daleko.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz