rozsáhlý požár

Budovou v Brně otřásl výbuch! Šest zraněných, 46 lidí evakuovali

Téma:

Celkem šest zraněných si vyžádal středeční požár administrativní budovy v Brně. Hořet začalo ve sklepě, podle svědků se nejprve ozval výbuch. Hasiči museli evakuovat 46 lidí.

Do ulice Kotlářská v Brně vyjeli hasiči ze tří jednotek, hořet začala administrativní budova. "Likvidujeme požár ve sklepních prostorech," potvrdil TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Podle svědků z místa se nejprve ozval výbuch, co se na místě stalo ale hasiči teprve zjišťují. "V tuto chvíli víme, že tam probíhaly stavební práce," potvrdil Mikoška.

 

Hasiči museli na místě zasahovat velmi opatrně, místo požáru je v těsném sousedství podzemní střelnice a hrozilo, že se může vznítit střelivo. Z objektu bylo postupně evakuováno téměř padesát osob.

 

 

"Zranilo se celkem šest lidí - pět mužů a jedna žena. Z toho tři byli převezeni do nemocnice k dalšímu ošetření," sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková s tím, že nejhůř dopadli dva muži, kteří se silně nadýchali kouřem.

 

Po dvou hodinách se podařilo podzemní prostory odvětrat a vyšetřovatel teď zjišťuje co bylo příčinou výbuchu. Podle svědků ve sklepě pracovali dělníci, kteří odřezávali část konstrukce.

Josef Svoboda/ lud TN.cz