Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

strašnice

Budovu v Praze zachvátil v noci požár, vypálil celý byt do základů

V pražských Strašnicích v noci ze soboty na neděli vypukl velký požár, který zachvátil obytný dům. Plameny zničily úplně celý byt a poškodily jeden další. Požár si naštěstí nevyžádal žádnou oběť - hasičům se podařilo zachránit sedm lidí, kteří skončili v péči záchranářů.

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly v noci ze soboty na neděli v ulici Věšínova v Praze 10, kde požár zachvátil jednu z budov. Na místo hasiči dorazili dvacet minut po půlnoci, v době jejich příjezdu byl požár už v plném rozsahu.

 

GALERIE: Požár domu v pražských Strašnicích

1
/
7
Zdroj: HZS Praha
Požár v pražských Strašnicích - 7

 

"Hasiči nasadili na likvidaci plamenů několik C proudů vody a použili výškovou techniku. Okamžitě také zahájili záchranu osob z domu," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Před plameny se jim podařilo zachránit sedm lidí, které si postupně převzali záchranáři.

 

Nikdo se při požáru naštěstí nezranil, několik lidí se nadýchalo kouře. Krátce před jednou hodinou ráno byl požár už pod kontrolou. Byt, ve kterém vypukl, ale plameny úplně zničily. Částečně také poškodily i byt nad ním.

 

 

"Mimo dva poškozené bytu jsou další bytové jednotky obyvatelné a lidé se tak mohli vrátit do svých domovů," informoval Kavka. Příčina požáru se vyšetřuje. Škodu experti odhadli na dva miliony korun.

sei TN.cz