Novinka pro maminky

Bulovka mění přístup k porodům. Dítě po narození nechá s mámou

Neonatologické oddělení pražské nemocnice na Bulovce má moderní přístroje, díky kterým může nabídnout nový přístup k porodům a k ošetřování novorozenců. Porodnice tak propaguje co nejkratší odloučení matky od dítěte.

Současná praxe je většinou taková, že zdravotníci dítě hned po narození odnesou na měření a vážení, pak ho na chvíli vrátí matce a následně ho opět odnesou. Na Bulovce to ale chtějí změnit.

 

Velkou výhodou je, že miminko bezprostředně po porodu zůstane po celou dobu s maminkou.

 

"Aby mohli spolu zůstat na porodním boxe, neonatolog miminko ošetří na břiše maminky nebo v postýlce vedle maminky za přítomnosti partnera.," vysvětluje přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Michal Zikán.

 

Novorozeně tak po porodu bude asi dvě hodiny sledovat speciální přístroj. Ten slouží k udržení teplotního komfortu miminka, aby neztrácelo teplotu. Porodnice tím zajistí intimitu i maximální bezpečí matky a dítěte.

 

 

Patronkou neonatologického oddělení na Bulovce je moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová a nadační fond LuckyBe, který dnes daroval potřebné technické vybavení. Právě díky němu může nemocnice nový přístup zavést do praxe už během nadcházejících prázdnin.

 

"Hrozně to kvituji. Myslím si, že kdybych ještě někdy rodila, tak bych byla ráda, že takové možnosti jsou," chválí novinku moderátorka Lucie Borhyová.

 

Ročně se v České republice narodí zhruba 100 tisíc dětí, z toho 2 000 právě na Bulovce.
 

Související témata:
vbo, Jana Schillerová TN.cz