Rodeo Drive

Bunda z aligátora, luxusní šperky. Tady nakupují dárky ti nejbohatší

Téma:

Napadlo vás někdy, jak vypadají vánoční dárky pro ty, kteří mají už úplně všechno? Co si přejí nejbohatší lidé na světě? Odpověď najdeme na nákupní třídě Rodeo Drive v kalifornském Beverly Hills, kam se před vánočními svátky sjíždějí miliardáři z celé planety.

Nákupy na slavné kalifornské nákupní třídě Rodeo Drive rozhodně nejsou pro každého. Možná si vzpomenete, že napoprvé v obchodech neuspěla ani Julia Robertsová jako Pretty Woman a aby si jí personál všiml, musel ji tam doprovodit její boháč Richard Gere.

 

V těchto obchodech totiž údajně uspějí opravdu jen ti, kteří nemají hluboko do kapsy. Přes tři kilometry dlouhá ulice se pyšní těmi nejluxusnějšími světovými značkami. Sídlí na ní i nejdražší obchod s oblečením a doplňky na světě.

 

House of Bijan, kde nakupují třeba i britský princ Charles, Bill Gates nebo všichni, co nevědí, co s penězi, nabízí opravdové módní lahůdky. Třeba obleky, které se vyrábějí v jednom jediném exempláři, bundu z aligátora v přepočtu za více než dva miliony korun nebo o něco levnější jezdecké sedlo v přepočtu asi za 1,8 milionu.

"Nikde jinde na světě nenajdete tolik barev, tolik detailů, tak exkluzivní kousky - u nás nacházejí hodnotu věcí i lidé, kteří mají už opravdu úplně všechno," chvástá se majitel obchodu Nicholas Pakzad.

 

Miliardáře ze všech koutů planety na Rodeo Drive lákají také ty nejcennější a nejdražší šperky světa. Třeba náramek, který existuje pouze v jednom vyhotovení - za tuto jedinečnost zákazník zaplatí v přepočtu devět a půl milionu korun. Pokud se vám tato cena zdá omračující, vězte, že to ještě nic není - třeba náhrdelník s obřím diamantem vyjde asi na 75 milionů korun.

pez, Martina Nášelová TN.cz