nabídka listopadová dražba

Bunkry, rybník či ubytovna! Ministerstvo se levně zbavuje majetku

Nemovitosti ministerstva obrany na prodej - 3
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
Ministerstvo obrany nabízí své nemovitosti do dražby
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 10. 2019

Desítky nemovitostí prodává ministerstvo obrany. Mezi nemovitostmi jsou československé bunkry, různé budovy a pozemky. Zájemci mají možnost podat nabídku do konce listopadu.

Seznam nemovitostí k prodeji zveřejnilo ministerstvo obrany v úterý. "Celkem se jedná o 52 nemovitostí, z nichž většinu tvoří pozemky různých kategorií, včetně zemědělských a lesních ploch, které jsou nabízené jak samostatně, tak v různě velkých souborech a výměrách," uvedl mluvčí ministerstva Jiří Caletka.


Součástí seznamu jsou slavné československé řopíky, malé železobetonové bunkry, které byly součástí československého opevnění. Ty se nalézají především na jižní Moravě a ve Slezsku.

 

 


Mezi řopíky se ale objevil i větší pěchotní srub Nad potokem, který leží poblíž Opavy. "Jde o dvojpodlažní železobetonovou částečně poničenou stavbu se strženými kanonovými věžemi. Stav odpovídá stáří cca 82 let, bez prováděné údržby," stojí v inzerátu.

Anketa

Chtěli byste bydlet v druhoválečném bunkru?

Hlasovalo 216 lidí.

 

Na seznamu jsou ale i různé pozemky, ubytovna nebo bývalá čistička odpadních vod. "Velmi zajímavé jsou nabízené pozemky v Lázních Bohdaneč s více než čtyř hektarovou výměrou nebo pozemky u obce Vítězná nedaleko Dvora Králové nad Labem, kde jednu ze tří nabídek představuje rybník s hrází," doplnil Caletka.


Nemovitosti bude možné si v určité dny v listopadu prohlédnout. Termín pro podání nabídek je 25. listopadu poštou a 26. listopadu pro osobní doručení. Kompletní seznam a další podrobnosti naleznete zde.

 

GALERIE: Nemovitosti ministerstva obrany

1
/
8
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
Nemovitosti ministerstva obrany na prodej - 9

 

TN.cz