rady a tipy

Burger je hitem grilovací sezóny! Jak na burger trochu jinak?

burger gril
Zdroj: AHOLD Czech Republic, a.s.

Kdo letos nedělá burgery, jako by ani negriloval. Milujeme je pro jejich rychlou přípravu i variabilitu. Stačí trochu obměnit náplň a na své si přijde každý - milovník pálivých chutí, masožrout i vegetarián. Pojďte se s námi naučit dělat ty nejlepší letní burgery!

Klasické burgerové dilema zní zda koupit připravené maso, nebo si ho umíchat doma sám. Hotové burgery z kvalitního masa, které dáte rovnou na gril, pořídíte v obchodě v celé řadě variant od pikantního jalapeño až po dětský se sníženým obsahem soli. Nebo vyberte z nabídky mletého masa a dochuťte si burger přesně tak, jak to máte rádi.

 

Není to žádná velká věda, ale pár základních pravidel se vyplatí znát. Přinášíme šest kroků jak na to!

 

1. Nebojte se tučnější masové směsi
Nezapomínejte, že tuk je nositelem chuti. Jen z libového masa by burger nebyl dostatečně šťavnatý ani chutný.

 

2. Zvolte přísady
Přidejte sůl a pepř, případně koření a čerstvé bylinky. Profesionální šéfkuchaři jsou striktně proti přidávání strouhanky a vajíčka. Pro domácí vaření můžeme být trochu shovívavější čistě z praktického důvodu, neboť směs s vajíčkem bude lépe držet pohromadě a snadněji se opékat. Strouhanku ale raději vynechte.

 

3. Nepřehánějte to s mícháním
Burgerovou směs propracujte jen zlehka. Přílišné míchání masu nesvědčí a mohlo by být tuhé.

 

4. Šup s nimi do lednice
Navlhčenýma rukama vytvarujte burgery a půl hodiny vychlaďte v lednici. Rozvine se tím chuť a budou lépe držet tvar při grilování. Než je ale dáte na gril, nechte maso nabrat pokojovou teplotu, aby na oheň nešlo studené.

 

5. Důlek pro dobré propečení
V ještě syrovém burgeru udělejte palcem důlek. Maso se lépe propeče a nebude se nad ohněm prohýbat. Burger potřete olejem a ogrilujte z obou stran šest až osm minut, podle druhu masa a tloušťky placky.

 

6. Jde se stavět!
Pravidlo je jen jediné, a to poskládejte burger jen tak vysoký, aby se dal ukousnout. Housky je lepší na řezu zlehka opéct, aby se hned nerozmáčely od omáček. Zeleninu zvolte takovou, aby z burgeru nevyklouzla - osvědčený je kudrnatý salát jako štěrbák nebo frize, rajčata raději nakrájená na plátky. Hodí se i tepelně upravená zelenina, třeba řepa, a samozřejmě sýry a opečená slanina.

 

 

Jak na burger trochu jinak se dočtete na další straně:

1
2
Související témata:
sik TN.cz