Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2018

Burgery bez masa nebo bez lepku? Jde to!

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj

Burgerová klasika se neobejde bez masa v housce, ale v letošní sezóně jsou experimenty povoleny. Zvesela se grilují čistě vegetariánské burgery bez masa i ty, kde housku nahrazují zeleninové placky nebo dokonce velké houbové kloboučky.

Užijte si dlouhé prázdninové večery s rodinou či přáteli ve společnosti skvělého masa. Výrobky z řady „Albert - Od řezníka na gril“ neobsahují žádná éčka ani lepek a s jejich přípravou nebudete mít vůbec žádné starosti. Stačí jen rozpálit oheň.

Kdo letos nedělá burgery, jako by ani negriloval. Milujeme je pro jejich rychlou přípravu i variabilitu. Stačí trochu obměnit náplň a na své si přijde každý - milovník pálivých chutí, masožrout i vegetarián. Klasické burgerové dilema zní, zda koupit připravené maso, nebo si ho umíchat doma sám. U nás v Albertu jsme připraveni na obě varianty. Hotové burgery Albert z kvalitního masa, které dáte rovnou na gril, pořídíte v celé řadě variant od pikantního jalapeño, přes rozmarýnový až po dětský se sníženým obsahem soli. Nebo vyberte z nabídky mletého masa a dochuťte si burger přesně tak, jak to máte rádi.

BURGEROVÁ KLASIKA
Není nic jednoduššího než housku naplnit masem a čerstvou zeleninou. Nové chutě burgeru dodá modrý sýr, nechte ho roztéct přímo na masu těsně před dokončením. Pokud máte čas na delší přípravu a chcete mít své burgery opravdu vymazlené, vyzkoušejte navíc recept na domácí housky z bramborového těsta.


PRO VEGETARIÁNY

Maso v burgerech skvěle ho zastoupí zelenina, luštěniny nebo sýry. Třeba burger s grilovaným sýrem halloumi a žampiony protobello ocení i ti, kteří si maso jinak rádi dopřávají. Lilkový burger s hummusem překvapí svojí lehkou chutí a dobré jsou i burgery z červené čočky nebo cizrny.

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj

BURGERY BEZ LEPKU
Nemůžete lepek? Nevadí. I vy máte při burgerových hodech také celou řadu možností. Nejjednodušší je housku vynechat úplně a vychutnat si jenom maso na způsob, kterému se docela zábavně říká "burger naháč". Podávejte k němu hranolky a salát coleslaw, nebo ho servírujte na salátovém listu s cibulovou marmeládou. Ale jestli to pro vás bez housky není ono, upečte si místo pšeničného pečiva batátové nebo rýžové placičky zcela bez mouky. Nebo zkuste housku vyměnit za avokádo a dodejte svému burgeru nový rozměr chutí!

Více inspirace najdete na www.albert.cz/gril/burgery

Komerční článek
Reklama