Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 5. 2018
originální bydlení

Bydlení pro romantiky: Byt uvnitř majáku je na prodej! GALERIE

Bydlení v majáku
Zdroj: Profimedia

Není zrovna největší, ale výhledy má dokonalé! Řeč je o bytě, který vznikl uvnitř bývalého majáku v anglickém Somersetu.

Maják v jihoanglickém městečku Burnham-On-Sea je přestavěný na plnohodnotný originální byt a nyní je na prodej za cenu 525 tisíc liber, tedy v přepočtu za 15 milionů korun. Ačkoliv místnosti uvnitř věže nepatří zrovna k největším, překrásný výhled z vrchního patra a přilehlé terasy to bohatě vynahrazuje.

 

16

GALERIE: Bydlení v majáku

Zdroj: Profimedia

Bydlení v majáku - 5

Hodnocení:

 

Dohromady se v majáku, který svůj účel neplní od 80. let minulého století, nachází hned osm podlaží. Koupil ho v roce 1955 televizní reportér, který zde točil o začátcích automatizace britských majáků. Současný majitel ho prodává po několika letech pronajímání. K bydlení zde nic nechybí – kromě tří ložnic uvnitř najdeme i malý obývací pokoj, kuchyň, jídelnu nebo překrásnou koupelnu ve francouzském stylu.

 

 

Maják byl postaven z žulových kamenů už v roce 1830. Je 33 metrů vysoký a nahoru vystoupáte dohromady po 120 schodech. Třešničkou na dortu je vrchní prosklená místnost, tedy bývalý prostor pro výstražnou lucernu. Ten nabízí dokonalý výhled do okolí na pobřeží Bristolského zálivu. Nechybí zde samozřejmě ani dobové námořnické prvky jako je lodní zvon, historický barometr nebo původní větrací otvory.

TN.cz