neobvyklé bydlení

Luxus nad Prahou? Bydlet můžete i ve vodárenské věži! VIDEO

Téma:

I na území hlavního města Prahy se dají najít opravdu neobvyklá místa k bydlení. Jedním takovým je bezesporu vodárenská věž Mazanka v pražské Libni s parádním výhledem na celé město. A bydlet v ní můžete i vy, právě nyní je totiž k prodeji!

Věž vysoká 42 metrů byla postavena roku 1904 architektem Františkem Schlafferem. Přibližně šedesát let zásobovala pitnou vodou nižší části Libně, koncem 60. let ale přestala plnit svou úlohu a začala chátrat. V roce 1991 byla státem prohlášena kulturní památkou.

 

V roce 2000 se stal majitelem věže úspěšný podnikatel Martin Sluka, který později věž za souhlasu památkářů nechal přestavět pro potřeby bydlení. A ne jen tak ledajakého bydlení. Takový unikát totiž v Čechách jen tak nenajdete!

 

GALERIE: Vodárenská věž Mazanka

1
/
15
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Vodárenská věž Mazanka - 1

 

Kromě neobvyklého bytu na vršku věže patří k objektu i rozsáhlé podzemní prostory o rozloze přibližně tisíc metrů čtverečních, kde je naplánován patnáctimetrový bazén, squashový kurt, fitness, bar nebo sauna. Nechybí ani garáž pro 8 automobilů nebo sklípek se zasklenou a podsvícenou studnou.

 

Samotný byt na vrcholu věže čítá tři patra. V tom nejnižším se počítá s obývacím pokojem s kuchyní a koupelnou. Obývák je vybaven i hydraulickou zvedací podestou, která zvedá sedací soupravu do úrovně oken, abyste si mohli z pohodlí gauče vychutnávat úchvatné výhledy na metropoli. Prostřední podlaží má sloužit jako pracovna nebo dětský pokoj a zcela nahoře pod střechou se ukrývá romantická ložnice.

 

 

Stavební část rekonstrukce je již hotova a objekt je připraven pro vybavení dle přání budoucího majitele. V tubusu věže se počítá s proskleným výtahem i schodištěm. To je dokonce už vyrobené, jen je uskladněné na jiném místě, aby během stavebních úprav nedošlo k jeho poškození.

 

A kolik taková nemovitost stojí? "Nabídková cena je 130 milionů korun. Je ale třeba počítat, že ještě dalších zhruba 70 až 100 milionů bude třeba investovat, pokud by budoucí majitel chtěl mít objekt vybavený dle projektu," vysvětluje realitní makléř společnosti RE/MAX Antonín Gold. Náklady na provoz jsou pak navíc odhadovány na 100 tisíc korun měsíčně. Tak co, jdete rozbít prasátko?

TN.cz/Jakub Deml