Tragická událost

Byt v Praze pohltily plameny, jeden mrtvý. Nejspíš vypadl z okna

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Jan Mareš
Aktualizováno 26. 11. 2020 10:00
25.11. 2020 20:28
Téma:

V ulici Kovařovicova v Praze 4 vypukl ve středu po sedmé hodině večer požár. Plameny zachvátily byt v šestém patře panelového domu. Na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních hasičů a záchranáři se speciálním vozem určeným k zásahům při požárech. Jeden člověk zahynul.

První jednotka hasičů dorazila k požáru za necelých 5 minut (6 minut od ohlášení na tísňovou linku hasičů). Byt byl v tu dobu už zcela zasažen požárem, a hasiči tak museli nasadit dva vodní proudy. Jeden byl veden vnitřní částí budovy a druhý po automobilovém žebříku. Podle informací TV Nova se před požárem ozvaly dvě rány.

 

Požár si bohužel vyžádal jeden lidský život. "Zjišťujeme okolnosti pádu osoby z okna bytu. Odkud přesně dotyčný spadl, zatím není jasné," řekla TN.cz před 21. hodinou policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

 

Ve čtvrtek ráno policie potvrdila, že muž z okna v 5. patře vyskočil dobrovolně. Záchranáři se ho marně snažili půl hodiny oživit.

 

 

"Převzali jsme resuscitaci zraněného muže a pokračovali v ní zhruba půl hodiny. Životní funkce se bohužel obnovit nepodařilo a na místě zemřel. V tuto chvíli nemám informace o tom, že by na místě byli další zranění," informovala mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

 

"Na místo jsme vyslali přes naše operační středisko jednotku záchranářů a inspektora. Na místě je také speciální vůz Atego a také jednotka s lékařem," doplnila.

 

Kolem osmé hodiny večer se dle informací hasičů podařilo oheň dostat pod kontrolu. Evakuace nebyla nutná - lidé dům opustili sami. Záchranáři jim ve speciálním voze poskytli tepelný komfort. Při pomoci asistoval i krizový pracovník MČ Prahy 4.

 

Na zjištění příčiny požáru pracuje hasičský vyšetřovatel, škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun.
 

 

Byt v pražské ulici Kovařovicova zachvátil požár:

 

GALERIE: Při požáru pražského bytu zemřel člověk

1
/
5
Zdroj: HZS Praha
Požár v Praze - 1

Související témata:
TN.cz