Tak to se nepovedlo

Lidovecký poslanec Jurečka vtipkoval o sexu. Teď sklízí kritiku

Marián Jurečka vtipkuje o ženách a sexu
Zdroj: Profimedia, Facebook
Téma:

Politik za KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka má co vysvětlovat. Vtipem, který nedávno zveřejnil na svém profilu na sociálních sítích, si proti sobě poštval řadu voličů.

Na svém facebooku Jurečka sdílel obrázek, který pobouřil nejednu ženu. "Tak přátelé, co vy na to?" napsal a uveřejnil černobílou fotografii rodiny s neuvěřitelnými šestnácti dětmi. K fotce je popisek. "Rodina v časech, kdy ženy tak často nebolela hlava."

 

 

Proti nevhodnému pokusu o vtip se však kromě žen ohradilo i dost mužů. Jeden z komentujících označil humor v příspěvku za hloupý a šovinistický. "Hodně nešťastný příspěvek," hodnotili vtip uživatelé sociální sítě.

 

Mnozí Jurečkovi vyčítají, že vzhledem k tomu, že je veřejně činná osobnost, by mohl více přemýšlet, co sdílí na sociálních sítích. Podle velké části lidí je příspěvek nekorektní a zpátečnický.

 

"Nechcete si dát facku? To byly taky časy, kdy ženy byly provdávány proti své vůli. Schválně, kolik dětí vzniklo ze znásilnění mezi manžely?" zlobí se například Ivana R.

 

"Od ty doby, co se zavedlo, že i v manželství je sex bez souhlasu znásilnění, už to není ono, že?" vysmívá se Jurečkovi Klára W.

 

 

Sám bývalý ministr tento vtip ale hájí. "Bojuji za rodinu, ve které mohou rodiče věnovat maximum pro dobrou výchovu svých děti, dát jim dobrý příklad do života, mít tolik děti, na které mají rodiče schopnosti, možnosti, silu a zdraví," vysvětluje Jurečka.

Související témata:
mj TN.cz