POZITIVNÍ TEST

Bývalý prezident Václav Klaus má covid! Odmítal roušky i očkování

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 20:11
Předevčírem 18:03
Téma:

Bývalý prezident Václav Klaus, který je jedním z nejvýraznějších odpůrců nošení roušek, onemocněl covidem. Klaus byl pozitivně testován v úterý odpoledne. Momentálně se léčí doma.

Jeden z největších odpůrců nošení roušek, Václav Klaus, má covid-19. "Pan prezident byl v úterý odpoledne pozitivně testován," uvedl pro TN.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

 

"Po zhruba půlhodinovém vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se přesunuje do domácí léčby," řekl Macinka.

 

Exprezidentovi prý ráno nebylo dobře a proto šel na test. "Je to čerstvá informace, bližší informace nemám," dodal mluvčí. 

 

Klaus dlouhodobě odmítal nosit roušku, od hygieniků dokonce kvůli tomu dostal pokutu. Pražští hygienici uložili bývalému prezidentovi pokutu ve výši deseti tisíc korun za to, že loni 28. října před Obecním domem pronesl krátký projev bez roušky.

 

 

Exprezident se také odmítl nechat očkovat a vystupoval na demonstracích proti koronavirovým opatřením. "Přišel jsem hlavně proto, abych vyjádřil svou bezvýhradnou podporu organizátorům i účastníkům této akce," řekl Klaus na demonstraci v lednu. Více informací naleznete v tomto článku

 

Vystoupení exprezidenta na demonstraci v Praze si můžete poslechnout sami:

Související témata:
TN.cz