Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vymlouval se na zdraví

Bývalý šéf strážníků v Brně konečně nastoupil do vězení!

Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl je ve vězení. Několik měsíců se tomu vyhýbal, když tvrdil, že je nemocný. Po několika odkladech nástupu trestu právě kvůli zdravotnímu stavu však soud rozhodl, že nic nebrání jeho převozu z nemocnice.

Přikryl dostal za zametání přestupků svých známých osmnácti měsíční trest. O nástupu Přikryla do vězení rozhodla soudkyně včera odpoledne.


Mluvila jak s ošetřujícím lékařem odsouzeného, tak s lékařem z brněnské věznice. Její vedení soudu sdělilo, že převozu Jaroslava Přikryla do výkonu trestu nic nebrání. Policisté pak bývalého ředitele městské policie převezli večer do vězení v Brně-Bohunicích.


Ta sousedí s fakultní nemocnicí, kde se Přikryl nechal před několika týdny hospitalizovat a při procházce v areálu se maskoval čepicí a slunečními brýlemi. U soudu přitom vypadal jako docela zdravý muž.Přikryl měl do vězení nastoupit už začátkem října, ale nástup skoro tři týdny oddaloval právě tvrzením, že je nemocný.


Neschopenkou se Přikryl přitom oháněl už při soudním procesu, ale novináři ho pak přistihli, jak fandí na hokeji. Teď už ale může Přikryl na hokej na osmnáct měsíců zapomenout, protože skončil za mřížemi.
 

pez, Ondřej Požár TN.cz