Zahraničí

Exšéf slovenské policie se pokusil ve vazbě o sebevraždu. Jeho stav je kritický

Milan Lučanský
Zdroj: Profimedia
Milan Lučanský
Jan Houška
Jan Houška, Petr Barták
Aktualizováno 23:33
29.12. 2020 20:36
Téma:

Bývalý prezident slovenské policie Milan Lučanský se pokusil ve vazbě o sebevraždu. Jeho stav je kritický. Informaci přineslo slovenské ministerstvo spravedlnosti.

Podle informací Denníku N se měl 51letý Lučanský oběsit na teplákové bundě. Bývalý slovenský policejní prezident to údajně stihl i přes to, že ho každou půl hodinu kontrolovali dozorci. Lučanského srdce v nemocnici ještě bilo, ale hlava už nefungovala, uvedl Denník N.


"Musíme oznámit velmi nepříjemnou zprávu, že dnes v podvečer došlo v Prešove k mimořádné události, při které se vazebně stíhaný M. Lučanský pokusil o sebevraždu. Stalo se tak i přes to, že byl pravidelně monitorován a bylo mu poskytnuto psychologické poradenství,“ uvedl mluvčí slovenského ministerstva spravedlnosti Peter Bubla.

 


Slovenský premiér Igor Matovič uvedl, že pokud někdo v případu Lučanského pokusu o sebevraždu selhal, tak bude postaven mimo službu. "Jeho blízcí si zaslouží náš soucit a bleskurychlé zodpovězení všech otázek,“ řekl Matovič s tím, že největší prospěch z neštěstí Milana Lučanského má podle něj mafie, která měla strach, že proti ní bude svedčit.


Lučanský byl obviněn v kauze Judáš. Dohromady policie obvinila osm osob ve vysokých funkcích policejního sboru, Slovenské informační služby a Kriminálního úřadu finanční správy. Lučanský měl přijímat několik let úplatky.

 

Zločinecké praktiky na Slovensku. Do vazby míří bývalý policejní prezident. Podívejte se na video:

 

V zemi se už objevily hlasy, které událost považují za politicky vykonstruovanou kauzu. Vicepremiérka Veronika Remišová v této souvislosti uvedla, že Milan Lučanský nebyl ve vazbě z vůle vlády, ale na základě řádného rozhodnutí soudu a na návrh vyšetřovatelů.

TN.cz