stopy po traktoru

Exstarosta měl ze stavby ukrást tuny dlažebních kostek. Pak je chtěl vrátit

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 8. 6. 2020
Téma:

Rychnovský soud bude v pondělí projednávat případ bývalého starosty Orlického Záhoří, krajského zastupitele a exnáměstka královéhradeckého hejtmana Helmuta Dohnálka. Ten je obžalován z krádeže deseti tun dlažebních kostek.

Vše se mělo stát loni na první adventní neděli. Policisté dostali 1. prosince oznámení, že z křižovatky v Říčkách v Orlických horách zmizelo deset tun žulových dlažebních kostek.


Policisté na rozestavěné křižovatce zjistili, že podstatná část kostek za zhruba 25 tisíc korun z hromady skutečně zmizela. Protože už byl sníh, jeli po stopách od traktoru, který je dovedl až na pole k rekreačnímu zařízení v Orlickém Záhoří. Tam stál zablácený traktor a opodál bylo složených deset tun kostek.

 


Majitele v ten den policisté nezastihli. O den později ale na místo krádeže do Říček vyjížděli znovu. Dostali totiž hlášku, že traktor, tentokrát i s řidičem, je na místě stavby znovu. Řidičem byl podle policie bývalý starosta Orlického Záhoří a exnáměstek královéhradeckého hejtmana Helmut Dohnálek.


Jakmile zjistil, že se o krádež začala policie zajímat, přivezl podle ní kostky zpátky. To ho ale neospravedlňuje, a tak byl nejprve obviněn, následně i obžalován z krádeže. Nyní mu u soudu v Rychnově nad Kněžnou hrozí až dvouletý nepodmíněný trest.

sik TN.cz