Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2019 18:26
Trest za vraždu

Bývalý strážník se vyhýbal vězení. Přijet si pro něj museli policisté

Zdroj: TV Nova

Bývalý strážník městské policie Pavel Koblížek dnes podle policistů nastoupil do výkonu trestu na patnáct let. Muž před čtyřmi lety zastřelil ve Vysokém Mýtě jednoho muže a druhého těžce zranil. Bylo to den před silvestrem roku 2014.

Opilý Koblížek se domáhal vstupu na diskotéku. Obsluze ukazoval odznak strážníka a s kamarády se chtěl dostat zadarmo dovnitř. Ochranka ho ale nepustila. Začala hádka a Koblížek vystřelil nejprve do vzduchu a pak zbraň obrátil proti sokům.

 

Zavražděnému Radkovi provrtala střela hrudník a zemřel na ulici. "Nesu to špatně, jak by bylo vám, to je jediný co řeknu, omlouvám se," uvedl bratr zavražděného Lukáš Svoboda. Druhý muž skončil těžce zraněný.

 

V červnu 2016 ale dostal Koblížek u krajského soudu podmínku. "Já si myslím, že to byla nutná obrana," řekl tehdy Koblížek. Podle otce zavražděného to nebyl spravedlivý trest.

 

 

Koblížek nemusel do vězení, přesto se proti rozsudku odvolal. A to se mu nevyplatilo. Podle vrchního soudu nešlo o nutnou obranu, ale naopak o vraždu. Dostal patnáct let.

 

Nečekané rozhodnutí bývalého strážníka úplně zpražilo. Pozůstalí po oběti střelby se objímali a neskrývali dojetí. "Spadl mi kámen ze srdce. Skoro se mi chce brečet. Jsem šťastný, aspoň něco. I když to bráchu nevrátí," dodal Radkův bratr.

 

 

Koblížek se měl nástupu trestu vyhýbat. A tak si dnes pro něj přijela policie. "V dopoledních hodinách jsme u šestačtyřicetiletého muže ve Vysokém Mýtě vykonali příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody," potvrdila policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

Poškozené rodině a pojišťovnám má Pavel Koblížek navíc zaplatit podle rozsudku poměrně vysoké odškodné, a to dva miliony dvě stě tisíc korun.

pan, Petr Brzek TN.cz