Zasahují hasiči

Část vinohradské nemocnice evakuovali, unikla neznámá látka!

Téma:

Hasiči museli evakuovat část nemocnice na pražských Vinohradech. Před polednem na gynekologii někdo ze zaměstnanců vylil neznámou látku. Šlo zřejmě o dezinfekci, kterou museli nejdříve prověřit chemici, poté ji hasiči zlikvidovali.

"Na oddělení gynekologie ve fakultní nemocnici na Vinohradech byla vylita neznámá látka," potvrdil pro TN.cz mluvčí hasičů Martin Kavka. Zápach z uniklé látky se pak rozšířil do několika pater.

 

Na místě zasahovaly tři jednotky pražských hasičů, policisté a protichemické družstvo. Látku nejdřívě zkoumali chemici, kteří zjišťovali, jestli je nebezpečná nebo ne. Podle prvotních informací šlo o dezinfekci, přesněji formaldehyd.

 

 

GALERIE: Nález neznámé látky ve Vinohradské nemocnici

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Nález neznámé látky ve Vinohradské nemocnici - 1

 

"Část gynekologického oddělení byla preventivně evakuována," doplnil Kavka. Podle informací agentury Aktu.cz musela být také vypnuta nemocniční potrubní pošta, aby se chemikálie nerozšířila do celého areálu.

 

 

Hasiči hned po příjezdu nasadili přetlakovou ventilaci a vynesli ven plechovou skříň, v níž zřejmě látku uchovávali. V protichemických oblecích ji opláchli a poté zlikvidovali i uniklou látku. Po celou dobu hlídali vstup do pavilonu policisté.

epa TN.cz