Extrémní počasí

Částí USA se prohnaly bouře a tornáda, zemřelo nejméně 11 lidí!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 12.1. 2020 13:35
Téma:

Nejméně jedenáct lidí zemřelo v důsledku silných bouří, které se prohnaly několika státy na jihu USA a přinesly s sebou silný vítr a intenzivní déšť.

Mrtvé po řádění živlů hlásí Alabama, Louisiana i Texas. Statisíce lidí skončily bez dodávek elektřiny, jsou hlášené i zničené domy a zaplavené silnice. V sobotu zůstávalo v platnosti několik varování před tornády, píše BBC.

 

Bouře také přinesly na americký Středozápad nebezpečí sněhových srážek, dvě hlavní chicagská letiště v sobotu kvůli počasí zrušila stovky letů.

 

Úřad šerifa v Bossier Parish v Louisianě informoval, že tu v pátek zemřel starší pár poté, co tornádo zničilo jejich mobilní dům, který navíc dokázalo odnést několik desítek metrů daleko. Jiný muž zemřel, když se na jeho dům zřítil strom.

 

Národní úřad pro počasí (National Weather Service) potvrdil bez bližších detailů, že v okresu Pickens v Alabamě zahynuli tři lidé. I tady podle místních médií udeřilo tornádo.

 

 

V Texasu zemřeli nejméně lidé. Jeden poté, co jeho auto v pátek v noci převrátilo do potoka, další, když se na jeho dům v okrese Nacogdoches zřítil strom.

 

Missouri, Oklahoma a Arkansas hlásí škody na majetku, ale žádné zraněné nebo mrtvé.

Související témata:
TN.cz