Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 7. 2017
Tragédie na Olomoucku

ČD zaplatí rodině za smrt holčičky, která vypadla z vlaku. Omluvily se

Pád dívenky z vlaku
Zdroj: ZZS Olomouckého kraje
Vyšetřování pádu dívenky z vlaku trvalo celý rok, obvinili zaměstnankyně Drah

České dráhy (ČD) přijaly odpovědnost za pád dvouleté holčičky z vlaku a její smrt. Dívenka před rokem na Olomoucku vypadla z jedoucí soupravy otevřenými dveřmi. Dráhy se na webu omluvily a informovaly, že se s rodinou dohodly na odškodném.

O omluvě a vyrovnání rodiny s Českými drahami informoval portál Idnes.cz. ČD přijaly za nehodu, po níž zemřela dvouletá holčička, odpovědnost. Pozůstalým také vyplatí odškodné, na kterém se dohodli mimosoudně.

 

"Společnost České dráhy, a.s., jakožto provozovatel drážní dopravy, je odpovědná za tragickou událost, k níž došlo 24. července 2016 při jízdě vlaku R 884 mezi stanicemi Olomouc hl. n. a Štěpánov. Hluboce toho litujeme a soucítíme s pozůstalými," uvedly ČD na webu.

 

Výši odškodného ani jeho podmínky společnost zveřejňovat nebude. Míru zavinění zaměstnankyň Českých drah teprve určí soud. Policie na základě vyšetřování obvinila a doporučila obžalovat průvodčí a vlakvedoucí. Ty jsou u firmy stále zaměstnány.

 

 

 

Začátek soudního jednání se čeká v nejbližších dnech. Ženám v případě odsouzení hrozí za usmrcení z nedbalosti až šest let vězení. Podle policie i Drážní inspekce špatně zkontrolovaly dveře vlaku, zavřené cestujícím, který dobíhal spoj na poslední chvíli.

 

Dvouletá holčička vypadla z jedoucího vlaku na Olomoucku 24. července 2016. Stála na chodbě u dveří, když čekala na matku, která byla na toaletě s jinou dívenkou. Právě v tu chvíli se dveře vysokou rychlostí otevřely a holčička vypadla. Neměla šanci přežít.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz
Reklama