lupiči na úteku

Čech je zapleten do velké loupeže ve Švýcarsku! Zmizelo přes 100 milionů

Švýcarská policie
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 8.12. 2019 13:10
Téma:

Lupiči ve Švýcarsku okradli pancéřovaný vůz, ve kterém bylo přes 4,5 milionu švýcarských franků (105 milionů Kč). Jedním z podezřelých je muž z České republiky, který je ve vazbě. I když peníze zmizely už v červenci, zahraniční weby na případ upozornily až nyní.

Do loupeže je zapleten samotný řidič pancéřovaného vozu. V červenci měl v přepočtu více než miliardu korun přeložit do dodávky značky Mercedes. O měsíc později ho policie zadržela a nyní čeká ve vazbě.

 

Peníze se ale zatím nepodařilo vypátrat. Řidič je měl údajně předat muži z České republiky, kterého také policie už zadržela. Čech je ve vazbě v Česku a švýcarské úřady zatím nepožádaly o jeho vydání. Celkem mělo být do loupeže zapleteno šest lidí – tři z nich ale zatím nepodařilo zadržet.

 

Podobné krádeže se ve Švýcarsku stávají. V prosinci proběhla loupež peněz z pancéřovaného vozu mnohem dramatičtěji. Muži v dodávkách zablokovali cestu, na řidiče namířili několik zbraní a pancéřovaný vůz na místě zůstal prázdný. Některé loupeže připisují Švýcaři gangům z Francie.

Související témata:
TN.cz