smutná událost

Roman zemřel v Hurghadě: Jeho poslední slova se stala realitou

Muž, který zemžel v Egyptě
Zdroj: facebook
Téma:

Devětatřicetiletý Roman z Česka zemřel na dovolené v egyptské Hurghadě poté, co se u něj projevily problémy s dýcháním. Před smrtí sdílel fotografii na sociální sítí s textem, který se bohužel naplnil.

"Osvítil mě Alláh, takže už tu zůstanu," napsal na sociální síť k fotografii devětatřicetiletý muž, který si užíval dovolenou se svou manželkou, dcerou (11) a synem (6). Na snímku má lněný hábit zvaný galabayya, který je typickým oděvem pro egyptského muže. Hlavu mu zakrývá šátek.

 

"No jestli tě osvítil Alláh, tak se vážně nevracej," reagoval ze srandy na fotografii jeho kamarád. "Ještě si nech narůst vousy," dodala kamarádka. "Doufám, že v tomto nepřijedeš domů," zněla jedna z dalších reakcí.

 

GALERIE: Muž, který zemžel v Egyptě

1
/
5
Zdroj: facebook
Muž, který zemžel v Egyptě - 2

 

Co mělo být pouze fotografií pro pobavení, v sobě nese smutnou skutečnost. "Dotyčný si stěžoval na dýchací problémy již den před tím, proto byl převezen do nemocnice, kde následně zemřel," řekla mluvčí ministerstva Irena Valentová. Problémy s dýcháním měl i jeho syn.

 

 

Rodina po příjezdu do Čech vyhledala lékaře. "Děti byly ve Vinohradské nemocnici na vyšetření, protože pořád mají problémy, například kašel," řekl zdroj redakci TN.cz. Mluvčí nemocnice však odmítla tuto informaci potvrdit.

 

Tělo zesnulého muže má být v nejbližších dnech přepraveno do Čech. Ministerstvo zahraničí je s pozůstalými kvůli převozu v kontaktu.

 

Související témata:
red TN.cz