Rok od tragédie

Čech Martin přežil pád mostu v Janově. Teď slaví dvoje narozeniny

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Aktualizováno 14.8. 2019 20:37
Téma:

Je to přesně rok od pádu Morandiho mostu v italském Janově - rok od tragédie, při které zemřelo přes 40 lidí. Událost má i českou stopu - příběh řidiče kamionu Martina Kučery. Ten byl se svým vozem přímo na mostě, když se zhroutil.

Pád z pětačtyřicetimetrové výšky přežil, zotavil se a dokonce se i brzy vrátil k řízení kamionu. Čtrnáctý srpen teď slaví jako své druhé narozeniny.

 

Zlomený nos, pět zlomených žeber, pohmožděné plíce, týden v italské nemocnici, týden v české nemocnici. Martin Kučera je důkazem, že český kamioňák může mít tuhý kořínek a silnou náturu.

 

"Já se cítím v pohodě. Nemám z toho nějaký trauma, že bych byl z toho nějak psychicky rozhozenej," říká rozhodně Kučera. Ten právě cestuje do Nizozemska. Ani na okamžik nepochyboval o tom, že se k řízení vrátí a udělal to hned, jak se zotavil. Prý se nebojí.

 

 

Loni v polovině listopadu dostal Martin Kučera zbrusu nový kamion. Najezdil s ním už přes 96 tisíc kilometrů. Na silnici ho poznáte, zdobí ho italský nápis Janov a datum 14. 8. 2018 - vzpomínka na oběti tragédie a zároveň řidičovy druhé narozeniny.

 

Od loňska v Janově ale ještě nebyl, prý na to zatím nenašel sílu. Cestám do Itálie se dosud vyhýbá.

pez TN.cz