Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zmizelý turista

Čecha na Madeiře smetla vlna. Druhý den ho našli v moři mrtvého

Rozbouřená Madeira
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Na portugalském ostrově Madeira zemřel český turista. V pátek večer si šel asi 30letý muž zaplavat, zřejmě ho ale stáhl proud a odnesl dál do moře. Po těle pátrali potápěči a vrtulník, našli ho až v sobotu.

Už v pátek večer hledaly záchranné týmy turistu, kterého moře stáhlo od břehu. Podle svědků si chtěl muž zaplavat v moři, když ho strhl proud. Poté zmizel pod hladinou a už se nevynořil, píše místní portál dnoticias.pt.

 

K neštěstí došlo u severního pobřeží Madeiry nedaleko města Sao Jorge. Pátrání záchranářů na vodních skútrech a lodích, ale také potápěčů a vrtulníku muselo být na noc přerušeno. Od brzkého rána pátrači znovu hledali. Bezvládné tělo nalezli v sobotu po poledni.

 

Portugalská média informují o tom, že ztraceným turistou je asi 30letý Čech. Na dovolené na Madeiře byl údajně s kamarádem a jeho přítelkyní. Informaci o zmizelém Čechovi už potvrdilo ministerstvo zahraničí.

 

 

"Na zastupitelský úřad v Lisabonu se v pátek vpodvečer obrátila žena s tím, že muž české národnosti měl nehodu na severním pobřeží Madeiry. Mělo se to stát při koupání, kdy ho smetla vlna a zřejmě utonul," uvedla krátce před polednem mluvčí resortu Irena Valentová.

 

Zároveň ale doplnila, že po Čechovi stále pátrají týmy záchranářů a policistů. "Další informace o tom, jak k incidentu skutečně došlo, zatím nemáme. Pouze uvedenou výpověď české turistky," sdělila Valentová.

epa TN.cz