ČESKÝ TURISTA

Čech si vyrazil v teniskách do Alp. Zachránit ho musel vrtulník

Muž v Alpách
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Anna Křenková
Anna Křenková
14.6. 2021 11:36
Téma:

Do nepříjemné situace se dostal český turista, který si vyrazil na výšlap do Alp v teniskách. Muž o víkendu uvázl na skále, kde musel ve sněhu přečkat dvě noci. Nevhodně oblečeného turistu zachránila v pondělí ráno horská služba, která se mu vydala na pomoc vrtulníkem.

Český turista se v sobotu vydal na horskou túru do oblasti Schönau am Königssee nedaleko rakousko-německých hranic. Doprovázela ho i žena, se kterou se v části cesty rozdělil. Devětačtyřicetiletý muž měl na sobě zcela nevhodné oblečení na horskou turistiku a na nohách měl pouze tenisky. Když se ani v neděli stále nevracel z výletu, žena okolo páté hodiny odpoledne oznámila úřadům, že muže pohřešuje.

 

Během následné pátrací akce prohledali záchranáři známé turistické trasy v oblasti Göll. Muže pak horská služba našla v neděli večer pomocí termokamer z vrtulníku. Nacházel se na strmé stěně hory, kde na sebe upozorňoval světelnými signály.

 

 

Pro muže se na skálu v pondělí okolo druhé hodiny ranní vydal vrtulník horské služby a turistu se podařilo ze skály zachránit. Výletník měl na sobě pouze košili, péřovou bundu, kraťasy a tenisky. Německá policie v návaznosti na případ upozorňuje turisty, že je třeba při plánování cest zohlednit potřebné vybavení.


Poblíž Luční boudy zasypal sníh sanitku, převážela psího pacienta. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:
 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz