Přepadení v Churu

Čech ve Švýcarsku vyloupil banku, dopadli ho u piva. V půl desáté ráno

Vykradená banka
Zdroj: Policie, Getty Images
Vyloupená banka v Churu (vlevo)
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 13.2. 2020 18:00
Téma:

Švýcarská policie ve čtvrtek zadržela 55letého Čecha kvůli podezření z přepadení banky ve městě Chur. Muž měl na pobočce dvakrát vystřelit z poplašné pistole, ukrást hotovost v hodnotě desítek tisíc franků a uprchnout do nedaleké kavárny. Tam ho policie našla u piva.

Muž měl na pobočku Kantonalbank ve městě Chur na východě Švýcarska přijít ve čtvrtek krátce po deváté hodině ráno. "Poté, co dvakrát vystřelil z poplašné pistole, opustil bankovní halu s hotovostí," informovala policie na webu. Při střelbě prý nemířil na lidi.

 

Podle policistů muž ukradl několik desítek tisíc švýcarských franků. Z banky podle portálu suedostschweiz.ch zamířil do nedaleké kavárny, kde ho policisté zhruba o půl hodiny později zadrželi. Zajistili při tom i uloupenou hotovost.

 

Při samotném přepadení ani zadržení nebyl nikdo zraněn. "O zákazníky a zaměstnance, kteří byli při loupeži v bance, pečoval tým zdravotníků," doplnili policisté. K vypátrání údajného pachatele podle nich pomohla veřejnost. Má jít o 55letého Čecha.

 

 

Provozovatelka kavárny, kam se muž uchýlil, popsala, že se choval normálně. "Objednal si pivo a také řekl, že má hlad. Požádal o řízek, ale v době snídaní jsem mu mohla nabídnout jen croissanty a dort. Nakonec si dal jen to pivo," uvedla pro portál Eliane Steingruberová.

 

O několik minut později prý do restaurace vtrhlo zhruba 20 policistů, kteří muže zadrželi a poté prohledali celou budovu. Nebylo totiž jasné, zda neměl komplice. "Naštěstí tu nebyli žádní hosté, zrovna jsem otevřela," doplnila Steingruberová s tím, že po krátkém uzavření se odpoledne kavárna vrátila do provozu.

TN.cz