Noví pacienti

Čechů s koronavirem je 12, dva nové případy souvisí s dříve nakaženými

Ochrana proti koronaviru
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 5. 3. 2020
Téma:

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek po 14. hodině oznámilo, že počet pacientů, u nichž se v Česku potvrdil koronavirus, stoupl o čtyři - celkem je tak infikovaných už dvanáct.

"Národní referenční laboratoř dnes potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již v minulých dnech," uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

 

Jedna z nově nemocných má blízko k prvnímu potvrzenému případu z Děčína, jde o členku rodiny. "Pacientka je hospitalizována v Masarykově nemocnici. Dle předpokladů byl také potvrzen koronavirus u muže z Prahy, který je blízkým rodinným příslušníkem ženy, u které byla nákaza prokázána ve středu. Oba jsou v izolaci v Nemocnici Na Bulovce," upřesnila Štěpanyová.

 

 

Novými pacienty bez vazeb na již dříve nakažené jsou dva muži (Ital a Čech), kteří se na konci února vrátili z Itálie. I oni jsou Na Bulovce. Hygienici nyní zjišťují, s kým vším přišli do styku.

 

Do čtvrtečního rána ministerstvo eviduje 407 lidí testovaných na přítomnost koronaviru. Nová čísla budou k dispozici v pátek v sedm hodin ráno.

Související témata:
TN.cz