Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výstraha vydatné srážky

Povodně hrozí dál ve třech krajích, už ale téměř neprší. GALERIE

Zdroj: TV Nova

Čechy zasáhl vydatný déšť. Na některých místech kvůli extrémnímu počasí nejezdily vlaky. Na podmáčeném terénu se mohou vyvracet stromy, meteorologové upozorňují také na hrozbu povodní. V pražských Černošicích museli evakuovat školu. Na Moravu by déšť mohl dorazit během odpoledne, bude ale spíš ojedinělý.

Česko zasáhly silné bouřky a prudké lijáky, které jsou provázeny přívalovým deštěm a krupobitím. Na některých místech byly kroupy veliké až 4 centimetry.

 

Meteorologové vydali před extrémními srážkami výstrahu. Ta platila pro Středočeský kraj, konkrétně pro okresy Benešov, Praha západ a Příbram. Tato výstraha platila od půl deváté také pro celou Prahu. Pro hlavní město, Plzeňský i Středočeský kraj navíc platí i povodňová pohotovost - a to až do pátečního rána.

 

On-line reportáž

Česko zasáhlo extrémní počasí

19:16

Na trati z Kolína do Kutné Hory spadl ráno na koleje strom, do kterého pak narazil vlak. Provoz bude omezený zhruba do 21:00.

19:13

Silné bouřky s krupobitím potrápily i Rumunsko. Takhle to dopadlo:

18:45

Hasiči v Praze museli do 18 hodin zasahovat celkem u 71 událostí spojenýchs vydatným deštěm! Situace už se pozvolna uklidňuje.

 

"Na stanici Dobřichovice spadlo za posledních 6 hodin více než 50 mm srážek. Na jihozápadě Středočeského kraje i v sousedních okresech Plzeňského a Jihočeského kraje nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může ojediněle spadnout dalších 30 mm," upozorňují meteorologové.

 

135

GALERIE: Následky deště

Zdroj: AKTU.cz

Déšť v Radotíně - 5

Hodnocení:

 

Panuje extrémní počasí i u vás? Vyfoťte ho nebo natočte a pošlete na zpravy@nova.cz nebo náš facebook. Děkujeme!

 


"Na stanici Praha-Radotín spadlo za posledních 6 hodin více než 60 mm srážek. V Praze a jejím okolí nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může spadnout dalších 30 mm," dodávají.

 

 

"Vzhledem k trvalému a vydatnému dešti očekáváme výrazné vzestupy hladin s dosažením 1. SPA, případně 2. SPA zejména u toků v povodí Klabavy a Úslavy a na menších přítocích dolní Berounky a dolní Vltavy. Nelze vyloučit ani krátkodobé překročení 3. SPA," varují meteorologové.

Pražští hasiči bojovali celý den s přívaly dešťové vody: 

Počasí zkomplikovalo železniční dopravu na Berounsku. Na frekventované železniční trati spojující hlavní město a Beroun byl ráno úplně zastaven provoz poté, co se u Černošic na trať sesunul svah. V 8:30 byl provoz obnoven po jedné ze dvou kolejí, i tak ale mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi jezdí nadále náhradní autobusová doprava, autobusové linky byly prodlouženy z Černošic do zastávky Nádraží Radotín. Některé dálkové vlaky jezdí v úseku výluky odklonem přes Rudnou u Prahy a se zpožděním.

 

Hasiči v souvislosti s počasím evidují zvýšený počet výjezdů. "Výstraha od ČHMÚ se vyplnila, v západní části kraje intenzivně prší. V tento okamžik je situace nejhorší v okrese Praha-západ, především kolem Černošic, tam řešíme kolem deseti událostí spojených primárně s čerpáním vody ze zaplavených nemoviostí," řekl ČTK v 9:00 mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

118

GALERIE: Kroupy očima čtenářů

Zdroj: zpravy@nova.cz

Bouřky v Rožďalovicích - 3

Autor: Libor Hazdra

Hodnocení:

 

Předpověď počasí

"Ve čtvrtek už budeme potřebovat deštníky – v Čechách očekáváme i srážky vydatné a trvalé. Také se bude ochlazovat," upozorňuje Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty v Čechách 17 až 21 °C, na Moravě a ve Slezsku 24 až 28 °C. Čerstvý západní vítr.

 

V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Noční teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.

 

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Noční teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.

 

V neděli bude oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Při děsivé povodni si musel vybrat: Zachránit matku, nebo manželku? Tohle rozhodnutí už nikdy zpět nevrátí

VIDEO: Při povodni se potápělo auto se ženou a psem. Čin tohoto hrdiny vás fascinuje!

mom tn.cz / ČTK