Nastartujme Česko

Kikinčuk neztrácí naději: Děláme představení 50 odstínů korony!

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 22:31
4.2. 2021 22:30
Téma:

I kdyby hrál v oscarovém snímku, tak ho stejně všichni v Česku budou znát hlavně jako Šimona Pláničku z legendárních komedií režiséra Zdeňka Trošky: Slunce, seno. Herec Pavel Kikinčuk nyní provozuje divadlo a i přes současnou situaci neztrácí optimismus!

Pavla Kikinčuka jeho role Šimona Pláničky ve trilogii Slunce seno katapultovala do světa slavných. K průlomové roli se tehdy dostal velmi snadno.

 

"Byl to můj první film po škole, Zdeněk Troška vypsal konkurz. Tak jsme přijeli ještě s mými kolegy z ročníku na kamerové zkoušky. Něco jsme mu předvedli a mě si vybral," popsal svou cestu ke slávě Kikinčuk.

 

Pavel Kikinčuk zazářil nejen v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale i v Okresním přeboru. V trilogii Babovřesky od Zdeňka Trošky si zahrála navíc celá jeho rodina. Také Pavlova dcera Kamila totiž jde po vzoru rodičů ve stopách herectví.
Rodina Kikinčuků provozuje divadlo, ve kterém hraje také celá rodina.

 

 

Jenže současná doba divadlům nepřeje, a tak musí řešit místo radostí s představením spíše problémy a mizí raději za klidem na chalupu. "Jezdíme za vnoučkem. Jinak žijeme skromně. K snídani, obědu a večeři máme křížaly, abychom ušetřili a to divadlo udrželi," směje se Jindřiška Kikinčuková.

 

Před pandemií divadlo Pluto o vysokou návštěvnost nemělo nouzi. A i když doba divadlům nepřeje, startuje divadlo další projekt s názvem 50 odstínu korony. "Vymysleli jsme takové skeče, které vtipně mapují dnešní dobu a problémy, které se kolem korony točí," říká Pavel Kikinčuk.

 

 

Dělají nyní i live streamy z některých divadelních představení. Prvním z nich zahájili sezónu roku 2021. A ačkoliv se kvůli pandemii divadlo potácí ve špatné finanční situaci, Kikinčukové nezoufají. Oporu mají jeden v druhém a budou slavit společné 35. výročí.

TN.cz