předpověď počasí

Čeká nás déšť i sníh, noční teploty spadnou k nule. MAPY SRÁŽEK

Ochlazení
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
12.10. 2020 10:32
Téma:

S pokračujícím podzimem budou teploty nadále klesat - tento týden se budou přes den pohybovat pouze okolo 10 stupňů. V noci o víkendu klesnou i na nulu. V příštích dnech bychom měli počítat s vydatným deštěm, ve vyšších polohách bude padat sníh.

"Vydatný déšť, podprůměrné teploty, větrno a na vrcholcích hor sněžení. Do úterního večera napadne v Jeseníkách až 30 cm sněhu, v Krkonoších a Beskydech 20 cm, v Krušných horách a na Šumavě 5 cm. Od úterý budeme pod vlivem tlakové níže, která bude postupovat z Balkánu nad střední Evropu a místy přinese i vydatný déšť – srážkové úhrny se zastaví až na 50 mm za 24 hodin," popsala pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Pondělí

V pondělí bude oblačno až zataženo. Na Moravě, ve Slezsku a zpočátku i na jihu a východě Čech bude pršet, v polohách nad 900 metrů sněžit. V Čechách budou jen ojediněle přeháňky, nad 1100 metrů se mohou objevit smíšené či sněhové srážky.

 

V průběhu dne bude od západu srážek postupně ubývat a večer už bude pršet jen na východě Česka. Nejnižší noční teploty budou od 7 do 3 stupňů, na západě Čech okolo 1 stupně. Místy se mohou objevit i přízemní mrazíky. Přes den teploty v maximech dosáhnou 8 až 12 stupňů.

 

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

Úterý

V úterý bude zataženo až oblačno, v Čechách zpočátku polojasno. Ráno se místy objeví mlhy. Na většině území bude pršet. Na severu a severovýchodě bude déšť vydatný, v západních Čechách budou srážky jen ojedinělé. V polohách nad 900 metrů bude padat sníh či déšť se sněhem.

 

 

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 7 do 3 stupňů, na západě mohou klesnou až na 1 stupeň. Místy opět udeří přízemní mrazíky. Přes den bude od 5 do 9 stupňů, v Čechách až 11 stupňů. Zejména na Moravě a ve Slezsku bude foukat silnější vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti 55 km/h.

 

Středa

I ve středu bude zataženo až oblačno. Na většině území bude pršet, na severu a severovýchodě bude déšť vydatný. V polohách nad 1000 metrů budou srážky smíšené či sněhové. Teploty se vyšplhají v maximech na 6 až 10 stupňů, v noci se budou pohybovat od 7 do 3 stupňů. Foukat bude čerstvý vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti 55 km/h.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude opět zataženo až oblačno s občasným deštěm po většinu dne. Nejnižší noční teploty budou od 7 do 3 stupňů, přes den stoupnou na 8 až 12 stupňů.

 

 

Pátek

I v pátek bude zataženo až oblačno, na většině území bude pršet. Později se objeví i srážky sněhové či smíšené v horách nad 1000 metrů. Teploty se v noci budou pohybovat od 7 do 3 stupňů, přes den od 7 do 11 stupňů.

 

Víkend

O víkendu noční teploty klesnou až na bod mrazu. Pohybovat se budou od 5 do 0 stupňů, přes den dosáhnou v maximech 6 až 11 stupňů. Obloha bude oblačná až zatažená, místy se objeví déšť či přeháňky. Na horách bude opět padat sníh nebo déšť se sněhem. Postupně však bude ubývat srážek i oblačnosti.

 

Jak moc bude v dalších dnech sněžit či pršet u vás, se podívejte v galerii:

 

GALERIE: Mapy sněhových a dešťových srážek

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Srážková mapa - pondělí 12. října

TN.cz