Týdenní předpověď

Čeká nás pár dní jarních teplot, pak se hodně ochladí a bude i sněžit!

Podzimní počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

Po hodně studených posledních dnech dorazí do Česka konečně výraznější oteplení, které pocítíme v pátek a v sobotu. Pak se ovšem začne znovu výrazně ochlazovat a na začátku příštího týdne spadnou k nule i teploty přes den. Navíc má sněžit.

"Ve čtvrtek příliv chladného vzduchu zeslábne. Od pátku k nám mezi tlakovou níží nad jižní Evropou a tlakovou výší nad severovýchodní Evropou začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu. V neděli začne převažovat vliv tlakové výše nad Britskými ostrovy, po jejíž přední straně k nám začne proudit chladný vzduch od severovýchodu," píše Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi.

 

Čtvrtek bude podle expertů oblačný až polojasný, s teplotami mezi 9 až 13 stupni. Na horách po ranních mrazících teplota přes den vystoupá na čtyři stupně.

 

V pátek se oteplí ještě výrazněji. "Bude převážně polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C," slibují meteorologové.

 

Ještě o chlup tepleji bude v sobotu. To už se na nule a nad ní udrží i noční teploty, přes den pak má být polojasno až oblačno s teplotami od 13 do 17 stupňů.

 

V neděli se počasí pokazí. "Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 1000 metrů, postupně od severozápadu nad 500 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, na jihovýchodě až 14 °C," píše ČHMÚ.

 

Ochlazování bude pokračovat i na začátku příštího týdne, pondělí dá zavzpomínat na zimu. A to nejen denní teplotami v rozmezí minus jeden až plus tři stupně, ale také tím, že na většině území má sněžit.

 

 

A jak bude od úterý do čtvrtka? "Polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, ke konci období srážky místy a v nižších polohách i smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty -2 až -7 °C, ojediněle až -10 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, ke konci období až 7 °C," zakončují týdenní výhled počasí meteorologové.

 

Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

TN.cz