Týdenní předpověď

V týdnu nás čekají i jarní teploty, sluníčka si ale moc neužijeme!

Téma:

Během tohoto týdne nás čeká poměrně teplé, i když hodně proměnlivé počasí. V průběhu následujících dní budou teploty dosahovat až 13 °C. Převážně však bude zataženo s deštěm.

 Do Česka bude od jihozápadu a postupně od západu proudit studený vzduch a přes naše území se přežene studená fronta. "Nad Britskými ostrovy se bude prohlubovat tlaková níže a bude zvolna postupovat k východu. S ní spojený frontální systém začne ve čtvrtek večer ovlivňovat počasí u nás,“ informoval na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude od západu oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. V Čechách a na horách očekáváme trvalejší srážky. V polohách nad 600 metrů se během dne mohou objevit také sněhové srážky. Dopoledne si ještě užijeme vyšší teploty od 10 do 14 °C. Během dne se však začne od severozápadu ochlazovat. V noci očekáváme silný jihozápadní vítr 8 až 13 m/s s nárazy 20 až 28 m/s, na horách 30 až 40 m/s.

 


V úterý nás čeká opět zatažená obloha s občasným deštěm, nad 400 m spíše srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní se poté vyšplhají na 3 až 7 °C. Během dne bude vát čerstvý až silný západní vítr 8 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s. K večeru bude vítr postupně slábnout.


Ani ve středu si sluníčka neužijeme. Obloha bude zatažená, očekáváme smíšené nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C. Během dne bude vát čerstvý západní vítr 6 až 10 m/s, který bude zvolna slábnout.


Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy se objeví také přeháňky. Teploty přes den dosáhnou 3 až 7 °C. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 1 do -3 °C. Vítr bude mírný západní až jihozápadní.


Oblačno až polojasno bude také v pátek. Nejnižší noční teploty budou od 2 do – 2 °C, nejvyšší denní vyšplhají k 4 až 8 °C.


Počasí se nezlepší ani o víkendu. Zpočátku bude polojasno až oblačno, postupně bude přibývat oblačnosti a místy se mohou objevit také přeháňky. Nejvyšší denní teploty se mohou vyšplhat až ke 13 °C.

 

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

Lucie Staničková TN.cz