Týdenní předpověď

Čeká nás řada mrazivých nocí, větší oteplení dorazí až na konci týdne!

Petr Zelený
Petr Zelený
23.3. 2020 8:01
Téma:

V pátek sice začalo jaro, ale na venkovních teplotách to zatím znát není. Česko bude v následujících dnech pořádně promrzlé, oteplí se až na konci pracovního týdne a začátku víkendu.

Pondělní ranní teploty spadly až k mínus osmi stupňům a den nebude podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o moc teplejší. "Bude jasno až polojasno, přechodně místy až oblačno. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v 1000 metrech na horách kolem -4 °C," slibují experti.

 

Jasno a polojasno bude i v úterý, opět ale s takřka zimními teplotami. Ty mohou v noci spadnout až na mínus deset. Přes den vystoupají na dva až šest stupňů. Vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 15 metrů za sekundu.

 

A jak bude ve středu? "Jasno až polojasno. Během dne od jihovýchodu postupně oblačno až zataženo a ojediněle slabé sněžení, později pod 400 metrů slabý déšť. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C," píše ČHMÚ v týdenní předpovědi.

 

První oteplení dorazí ve čtvrtek. Má být oblačno až zataženo a ojediněle slabý déšť, nad 500 metrů zpočátku i slabé sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihozápadě a západě kolem 6 °C.

 

 

Jarní bude podle předpovědi pátek. "Oblačno až zataženo, místy i polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C," slibují meteorologové.

 

A jak bude od soboty do příštího pondělka? "Polojasno až oblačno, ojediněle slabý déšť. Od západu postupně až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, později na horách i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty v sobotu 11 až 15 °C, postupně 8 až 12 °C," uzavírá výhled počasí na týden ČHMÚ.

TN.cz