Týdenní předpověď

Čeká nás slunečný týden! Teploty překročí 20 stupňů, pozor na mrazíky

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 6. 4. 2020
Téma:

Začínající týden bude slunečný, teploty se mohou vyšplhat až na 20 stupňů. Noci a rána ale budou nadále chladná, místy se vyskytnou i přízemní mrazíky. Nejtepleji by mělo být v sobotu.

"Kolem tlakové výše nad východní a postupně střední Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. (…) Do střední Evropy se postupně od západu rozšíří brázda nižšího tlaku vzduchu," vysvětlili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Teplé počasí vydrží v Česku až do příštího týdne, kdy se začne mírně ochlazovat. Teploty o Velikonocích by mohly dosáhnout až 23 stupňů. V noci ale budou teploty i nadále klesat k nule, místy se objeví přízemní mrazíky.

 

V pondělí bude jasno, teploty vyšplhají na 16 až 20 °C. V Čechách může teploměr ukázat až 22 °C, na horách kolem 10 °C, ale na Šumavě až 14 °C. Povane mírný, postupně čerstvý jihovýchodní až jižní vítr, který může v nárazech dosáhnout až 70 km/h, na horách až 90 km/h.

 

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Také v úterý bude většinou jasno. V noci teploty klesnou na 7 až 3 °C, při slabším větru až k nule a ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky. Přes den teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

 

I na středu předpovídají meteorologové oblohu téměř bez mráčku. V noci se ochladí k nule, místy se znovu objeví přízemní mrazíky. Denní teploty budou stejné jako v úterý - 17 až 21 °C.

 

Čtvrtek bude jasný až polojasný, na severozápadě a severu se začne obloha zatahovat. Noční teploty mohou klesnout až na -1 °C, ty denní se dostanou na 18 až 22 °C.

 

 

V pátek předpověď očekává většinou polojasno. V noci se mírně oteplí, bude 6 až 2 °C, přes den teploty mohou vyšplhat znovu nad dvacítku, podle předpovědi má být opět 17 až 21 °C.

 

Výhled počasí na víkend a pondělí počítá s postupným přibýváním oblačnosti. Místy se mohou objevit přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C, nejvyšší denní 19 až 23 °C, od západu postupně 11 až 16 °C.
 

TN.cz