Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.7. 2018 08:55
Předpověď na víkend

Slunečný víkend zkazí bouřky! Oteplí se na tropickou třicítku

Zdroj: TV Nova

Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí tropické teploty. Už v pátek se oteplí až na 27 stupňů, o víkendu by mohl teploměr ukázat až třicítku. Hezké počasí ale podle předpovědi pokazí přeháňky a bouřky.

Chladné noci a rána, které připomínaly spíše podzim, končí. Na víkend se znovu oteplí, dočkáme se sluníčka a tropických teplot. "Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, jejíž střed bude zvolna postupovat z Čech nad Polsko a Pobaltí," informoval Český hydrometeorologický ústav.

 

Zároveň ale meteorologové předpovídají, že krásné počasí o víkendu zkazí přeháňky a ojediněle i bouřky. Vydatnější déšť podle předpovědi nehrozí. Pokud tedy vyrážíte na vodu nebo někam na výlet, nezapomeňte si přibalit pláštěnku, případně deštník.

 

Ve čtvrtek ještě vydrží nižší teploty, odpoledne ukáže teploměr 19 až 23 °C, na jižní Moravě až 26 °C. Bude oblačno až zataženo, na východě zpočítku polojasno. Místy se objeví přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky.

 

V pátek dorazí do Česka slibované oteplení. Bude polojasno až oblačno, na severovýchodě se mohou objevit přeháňky, ve zbytku republiky budou srážky ojedinělé. Během dne bude oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, nejvyšší
denní 23 až 27 °C.

 

 

Víkend bude slunečný. V sobotu zůstane obloha téměř bez mráčku, oblačnosti bude přibývat až odpoledne a večer. Znovu mohou ojediněle udeřit bouřky nebo přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den vystoupají na 24 až 28 °C.

 

I v neděli očekávají meteorologové jasno až polojasno, na severovýchodě se při zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky. Teploty v noci klesnou na 14 až 10 °C, denní se dostanou až na 24 až 28 °C. Výjimečně teploměr ukáže i třicítku.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

8 tipů, jak ochladit ložnici v tropických dnech
10 praktických rad jak je přežít vedro ve zdraví a bez kolapsu

epa TN.cz
Reklama