týdenní předpověď

Čeká nás výrazné ochlazení, na horách by měl připadnout čerstvý sníh

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 17.2. 2020 20:36
Téma:

Po velmi teplém víkendu se podle meteorologů musíme připravit na ochlazení, teploty by během týdne přes den neměly překračovat 10 °C, v noci pak bude mrznout. Kvůli ochlazení by mohlo i ve středních polohách sněžit.

Přes naše území bude postupovat zvlněná studená fronta, která ukončí příliv velmi teplého vzduchu, díky kterému bylo v noci na pondělí místy přes 10 °C. V následujících dnech nás podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) čeká citelné ochlazení.

 

V pondělí by mělo být ještě kolem 11 až 15 °C, na horách pak bude kolem 8 °C, na severu a severovýchodě dokonce jen 5 °C. Přes den by mělo být převážně oblačno a zataženo, místy se může objevovat déšť. Večer bude postupně pršet na celém našem území.

 

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

 

Už v úterý se výrazně ochladí, přes den by mělo být jen kolem 4 až 8 °C. Zejména na horách by se měly vyskytovat přeháňky, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové.

 

Ve středu by se na většině našeho území měly objevovat přeháňky, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové. Na horách by měly být srážky četnější. Teploty přes den vystoupají k 3 až 7 °C.

 

 

Ve čtvrtek by se podle ČHMÚ měly přeháňky objevovat jen ojediněle, sněžit by mělo už v polohách nad 500 metrů. Přes den by se měly teploty opět držet kolem 3 až 7 °C.

 

Pátek bude převážně deštivý, v polohách nad 500 metrů pak bude podle ČHMÚ sněžit. Teploty v noci klesnou ke 2 až -2 °C, přes den pak bude kolem 3 až 7 °C.

 

O víkendu nás pak opět čeká oteplení, do pondělí by měly denní teploty vystoupat k 6 až 11 °C, na většině území by se měly objevovat srážky.
 

TN.cz