Hudební legenda

Přátelé a kolegové Ladislava Štaidla mu zazpívali do nebe jeho velký hit!

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
4.2. 2021 22:41
Téma:

Přátelé a kolegové zesnulého Ladislava Štaidla natočili emotivní vzpomínku. Štaidl zemřel před pár dny a jeho smrt zasáhla mnoho fanoušků a přátel. Pořad Život ve hvězdách oslovil jeho kolegy s prosbou o nazpívání jednoho z jeho hitů. Vznikla tak emotivní verze písně Mží ti do vlasů, kterou si můžete pustit ve videu.

Textař, hudebník, kapelník, zpěvák i podnikatel. To vše a ještě víc byl za svůj život Ladislav Štaidl. Legenda československé i české hudební scény zemřela minulý týden ve věku nedožitých 76 let po několikatýdenní hospitalizaci.

 

Štaidl úzce spolupracoval s největšími hvězdami českého hudebního průmyslu. Mezi zpěváky, pro které psal pak patří takové hvězdy jako Karel Gott, Dalibor Janda, Iveta Bartošová, Dara Rolins a další. Napsal hudbu také k desítkám televizních filmů. V roce 2015 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy.

 

 

Mezi jeho nejznámější hit patří například Mží ti do vlasů, který původně odmítl Karel Gott, tak ho Štaidl nazpíval sám. A tento jeho hit mu právě věnovali jeho přátelé a kolegové: Csáková, Jandová, Slováček, Vondráčková, Brožová, Janda a Heidi. 

TN.cz