Opatření kvůli Covid-19

Štamgasty neodradila zavíračka ve 22 hodin. V zábavě pokračují jinde

Simona Šimková
Simona Šimková
25.9. 2020 12:28
Téma:

Podle nařízení ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) ve čtvrtek opět po několika měsících zavřely hospody, bary a restaurace ve 22 hodin. Majitelé provozoven se děsí krachu a štamgasti v zábavě stejně pokračovali - doma, nebo na lavičkách venku.

Pivo teklo proudem, do terče létala jedna šipka za druhou a o hudbu také nebylo nouze. Od čtvrtka se ale nejen pražské partičce stal největší překážkou v zábavě čas. Pro většinu je 22. hodina prostě brzy na ukončení zábavy, a tak ji plánují přesunout jinam.


"Třeba od devíti se hraje liga mistrů a tím pádem můžete koukat jen poločas a druhou půlku dokoukat doma,“ řekl jeden ze štamgastů pan Libor.

 


Jestli se lidé přesunou domů, nebo na venkovní lavičky, už není věc majitele baru. Ten na minutu přesně zavírá a mezi prázdnými stoly zůstává sám. "Dvaadvacátá hodina je pro nás zabíjející, my jsme stavěli na tom, že lidi k nám chodí po 22. hodině, kdy se zavírají restaurace,“ tvrdí majitel baru Josef Havránek.


Stejná situace se odehrála i na jednom z nejfrekventovanějších míst v Ostravě. Zatímco číšníci už uklízeli plac, lidé postávali na ulici, obsadili zahrádky před bary a domů se jim evidentně nechtělo.

TN.cz