Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Čeká vás akce „kulový blesk“? Nezapomeňte na přepis energií

Téma:

Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. I když už máte poslední krabici vybalenou a všeho nad hlavu, určitě nezapomeňte na energie. Správně provedený přepis energií vám totiž může v budoucnu ušetřit spoustu práce i starostí.

Při stěhování si elektroměr ani plynoměr nelze odmontovat a vzít s sebou. Když svůj starý dům či byt opouštíte, nejprve si tedy zařiďte ukončení dodávek elektřiny a plynu. Nebudete se pak divit, až vám přijde účet za energie, které už spotřebovává nový nájemce nebo vlastník nemovitosti.

Pokud chcete v odběru energií od svého stávajícího dodavatele pokračovat i na aktuální adrese, stačí sepsat novou smlouvu. Když se stěhujete do novostavby nebo zařizujete přepis energií při změně vlastníka – třeba v rámci dědictví – odhlášení rovněž není potřeba. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k odběru vybrané komodity.


Co budete potřebovat

Způsob přepisu i seznam dokumentů, které budete potřebovat, se u jednotlivých dodavatelů mohou lišit. Kromě dokumentů, které souvisejí se změnou odběratele, budete muset pravděpodobně ukázat doklad o vlastnictví nebo vztahu k odběrnému místu.

Nejjednodušší je, když nás odběratelé kontaktují na naší bezplatné zákaznické lince. My s nimi vše projdeme, potřebné dokumenty vyplníme a pak je pošleme zpátky e-mailem nebo poštou ke kontrole a k podpisu,“ říká Robert Šíma, ředitel zákaznické péče Bohemia Energy.

Doteď platím já a odteď platíš ty

Chcete mít jasnou informaci, kolik bude platit při přepisu energií původní odběratel a odkdy jde již spotřeba na vrub odběrateli novému? Nejjednodušším řešením je samoodečet! Obě strany si podepíší předávací protokol, kde si vzájemně odsouhlasí i stavy na měřidlech.

Snažíme se zákazníkům přepis maximálně zjednodušit. Aby neopomněli uvést žádný důležitý údaj, můžou si na našem webu stáhnout připravený formulář předávacího protokolu. Mimo jiné v něm pak uvádí i novou doručovací adresu pro zaslání konečného vyúčtování, protože to je údaj, na který právě často zapomenou,“ doporučuje Robert Šíma.

Dobré rady na závěr

Pamatujte, že si při stěhování na jiné místo původního dodavatele nechávat nemusíte. Ostatně proč také, když byste třeba jinde mohli platit méně. V případě, že v novém domově nechcete pokračovat s dodávkami energií postaru, musíte ukončit odběr na původním místě zasláním výpovědi. Předem si ověřte, za jakých podmínek můžete smlouvu ukončit. „V Bohemia Energy vycházíme zákazníkům vstříc a žádné sankce při ukončení smlouvy z důvodu stěhování nevystavujeme,“ dodává Robert Šíma.

Výběrem správného dodavatele energií můžete ušetřit až tisíce korun ročně. A pokud si vyberete nejen dobrou cenu, ale i férovou firmu se vstřícným jednáním, budete mít zase o jednu starost méně.

Související témata:
Komerční článek