víkendová předpověď

Česko zasáhly silné bouřky, přinesly přívalový déšť

Martin Klícha
Martin Klícha
4.6. 2020 6:46
Téma:

Meteorologové kvůli bouřkám vyhlásili výstrahu, která odpoledne platila pro značnou část republiky. Česko potrápil také přívalový déšť. Frontální systém, který se jen velmi zvolna posouvá k východu, bude ovlivňovat počasí v Česku i v následujících dnech, kdy nás čeká pokles teplot.

Ze západní Evropy na naše území podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) postupuje frontální systém a jeho studená fronta se od pátku bude nad střední Evropou vlnit a jen velmi pozvolna postupovat k východu.

 

Ve čtvrtek se od západu během odpoledne a večera zatahovalo, objevovly se přeháňky nebo deště, místy se  vyskytly i velmi silné bouřky.

 

Kvůli nim meteorologové vyhlásili výstrahu, která začala platit v 15:00 a skončila až o půlnoci. Silné bouřky zasáhly Prahu, celý Jihočeský kraj a části Středočeského, Královéhradeckého, Pardubického kraje a Vysočiny.

 

 

Už v pátek pocítíme pořádné ochlazení. Teploty přes den vystoupají jen k 14 až 18 °C. Na většině území bude převážně zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na východě našeho území se můžou objevit bouřky. Během odpoledne a večera by od západu postupně měly srážky ubývat, začne se také protrhávat oblačnost.

 

Takto silný déšť zasáhl například Pardubicko:

 

 

V sobotu by mělo být podle ČHMÚ oblačno až polojasno. Během dne se ale může místy zatahovat a ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo déšť. Teploty by měly přes den stoupat ke 14 až 18 °C, v noci mohou klesat k 10 až 6 °C.

 

V neděli bude ale opět oblačno až zataženo, na východě bude ještě místy polojasno. Během dne se pak od západu začne objevovat déšť nebo přeháňky, bouřky by se měly objevovat jen ojediněle. Teploty budou přes den stoupat k 15 až 20 °C.

TN.cz