Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2018 18:24
dvě hodiny v mrazu

Ledovka zastavila záchranáře! Pro zraněného museli jít pěšky

Záchranářům komplikuje práci ledovka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Na Frýdecko-Místecku udeřila ledovka a pořádně záchranářům zkomplikovala výjezdy. Muž s poraněnou nohou na ně musel v chladném počasí čekat dvě a půl hodiny! Nakonec si pro něj museli záchranáři dojít pěšky.

Šedesátiletý muž se vydal v pátek před šestou hodinou ráno pěšky do práce. Za osadou Trojmezí na Frýdecko-Místecku ale šlápl do díry, upadl a poranil si nohu takovým způsobem, že nemohl pokračovat dál.

 

Na pomoc mu proto spěchali záchranáři, na místo se ale kvůli ledovce nemohli dostat. Museli použít sněhové řetězy, ty je však dostaly k muži jen o něco blíž. Po projetí vesničky Hrčava už nebylo pro souvislou ledovku možné pokračovat dál ani s maximální opatrností. Situaci navíc komplikovala tma.

 

Zraněný muž se v tu chvíli od záchranářů nacházel zhruba dva kilometry. Zvažovalo se poslání vrtulníku, ten kvůli počasí ale nemohl vyletět. "O spolupráci byli proto požádání hasiči, kteří přijeli terénním vozidlem," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Mezitím se záchranáři vydali k muži pěšky, aby ho mohli co nejrychleji ošetřit. Zraněný měl velké štěstí, že mu na místě poskytoval pomoc jeden z místních. Přinesl mu deky a bundy a zajistil mu alespoň základní teplo.

 

 

"Přes veškerou snahu zasahujících se záchranáři ke zraněnému dostali až za dvě a půl hodiny od nahlášení události," sdělil mluvčí záchranářů. Muže na místě ošetřili a s pomocí hasičů ho dostali do sanitky, která ho dopravila do třinecké nemocnice.

 

Český hydrometeorologický ústav vydal ve středu výstrahu před ledovkou, která platila ve čtvrtek zejména na území Čech a v pátek poté na Moravě a ve Slezsku.

sei TN.cz
Reklama